Autobus MZK z Ewangelią jeździ po Bielsku i Czechowicach!

Pasażerowie "dziesiątki" z numerem bocznym 138 - autobusu MZK w Bielsku-Białej, który dziś kursuje na trasie: Mikuszowice Śląskie - Wapienica Strażacka, jako pierwsi wsiedli do pojazdu otulonego słowem Bożym. To pomysł Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody!

Od dzisiaj przegubowy autobus bielskiego MZK, z numerem bocznym 138, to wyjątkowy i jedyny taki pojazd! Będzie obsługiwał jedne z najdłuższych tras MZK w mieście, a także "50" do Czechowic.

Nad drzwiami wejściowymi w przedniej części - okazały napis: "Każdy, kto wsiada do tego autobusu, jest kochany przez Boga". Przy samym wejściu hasztag: #ewangeliajezdzipobielsku i nazwa pomysłodawców przedsięwzięcia: Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody, z internetowymi namiarami na wspólnotę, którą prowadzi ks. Przemysław Sawa.

Od strony ulicy całą powierzchnię autobusu wypełnia słowo Boże, wizerunek Jezusa i swoisty podpis autorów pomysłu, plus logo wspólnoty SECiM:

 • Uwierz w Pana Jezusa, a zbawisz siebie i swój dom (Dz 16, 31),
 • Odwagi! Ja jestem, nie bójcie się (Mt 14, 27b),
 • Kocham Cię - Jezus,
 • Bóg NAPRAWDĘ Cię kocha,
 • Z całego serca Bóg zaufaj (Prz 3, 5a),
 • Wołaj do Mnie, a odpowiem Ci (Jr 33, 3a),
 • I co z tym zrobisz? Kochamy Jezusa i Kościół. Jesteśmy katolikami.

A ci, którzy pojadą za autobusem, bez trudu przeczytają słowa: "Pójdź za Mną" - Jezus (Mt 9, 9b).

Autobusowa ewangelizacja to kolejny pomysł na to, by przyprowadzić do Jezusa każdego człowieka. - Jakie będą reakcje pasażerów? Przekonamy się już w najbliższym czasie - mówią liderzy wspólnoty.

Od lat wspólnota SECiM na różne sposoby głosi Dobrą Nowinę w diecezji bielsko-żywieckiej, archidiecezji katowickiej, parafiach całej Polski, a także w Anglii (Manchester, Carlisle) oraz Irlandii (Dublin, Letterkenny). Już w październiku czworo członków wspólnoty wyruszy także na misje do Ghany w Afryce, by tam pomóc miejscowym duszpasterzom prowadzić kursy ewangelizacyjne i powoływać lokalne wspólnoty SECiM.

W tym roku członkom SECiM towarzyszy hasło: "Odrodzeni biegniemy razem za Jezusem do świata".

Niebawem wspólnota będzie prowadzić rekolekcje i misje m.in. w Rajczy i Ujsołach, w Rogowie w archidiecezji katowickiej czy Goleniowie w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. Zaprasza także na organizowane przez siebie kursy - rekolekcje weekendowe. W najbliższym czasie będą to:

 • Nowe Życie - podstawowy kurs ewangelizacyjny - w Ujsołach (14-16 lutego) i Kobiórze (6-8 marca),
 • Emaus - o relacji ze słowem Bożym (21-23 lutego),
 • Michał - o walce duchowej (6-8 marca),
 • Zachariasz i Elżbieta - dla małżeństw (20-22 marca)
 • Józef, cichy bohater - dla mężczyzn (3-5 kwietnia).

Zapisy przez stronę internetową: SECiM

Wczoraj, 9 lutego, w bielskim kościele św. Pawła Apostoła na os. Polskich Skrzydeł, wspólnota obchodziła swoje święto patronalne - przed przypadającym 14 lutego wspomnieniem świętych Cyryla i Metodego. Liturgii przewodniczył ks. Mateusz Buczma - koordynator wspólnot i ruchów katolickich w diecezji opolskiej, a wraz z nimi przy ołtarzu stanęli także: ks. Piotr Leśniak - z parafii św. Pawła, ks. prałat Marcin Aleksy - proboszcz parafii NSPJ w Bielsku-Białej, ks. Ryszard Piętka - moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie, ks. Ryszard Szymeczko SDB z Oświęcimia, ks. Grzegorz Badura, związany z SECiM administrator parafii św. Józefa w Ujsołach, oraz ks. dr Przemysław Sawa.

Członkowie wspólnoty ewangelizują chorych z Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej, w jednym z domów opieki seniora, szkolą przedstawicieli innych szkół nowej ewangelizacji, prowadzą audycje radiowe, organizują pomoc psychologiczną i prowadzą liceum w Bielsku-Białej.

Ks. Przemysław Sawa zaprasza również na projekt realizowany razem z portalem gosc.pl, którym będą rekolekcje w życiu codziennym "Świętość teraz? Polecam…", w oparciu o Biblię i adhortację apostolską "Gaudete et exsultate" (wprowadzenia wideo do każdego tygodnia modlitwy - od Środy Popielcowej do Niedzieli Miłosierdzia; dla zalogowanych - pomoce do medytacji słowa Bożego oraz tekstów papieża Franciszka).

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg