Ręcznie będą przepisywali Pismo Święte

Rusza projekt "Razem przepisujemy Biblię". Wydział Katechetyczny opolskiej kurii zaprasza do udziału uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Kiedy jest w nas tyle lęku i niepewności związanej z koronawirusem, szukajmy nadziei i pocieszenia w Słowie Bożym - przekonują pomysłodawcy inicjatywy "Razem przepisujemy Biblię".

W stanie zagrożenia epidemicznego Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu proponuje katechetom uczącym w szkołach diecezji opolskiej zaproszenie uczniów do szczególnego spotkania z Pismem Świętym. - Teraz, kiedy wykonujemy ministerialne zalecenia, aby pozostać w domu, mamy więcej czasu. Wykorzystajmy ten czas na poznanie "listu Pana Boga do człowieka", jakim jest właśnie Biblia. Chcemy zjednoczyć się wszyscy razem w naszej diecezji, zawiązać wspólnotę, która łączy się poprzez czytanie i przepisywanie Pisma Świętego - wyjaśniają organizatorzy.

W inicjatywę mogą włączyć się uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z diecezji opolskiej. Fragmenty Pisma Świętego, oprócz uczniów, mogą przepisywać także katecheci: świeccy, siostry zakonne i księża.

Każdy z nich będzie miał zadanie przeczytania, a potem odręcznego przepisania wskazanego fragmentu tekstu na białą kartkę papieru formatu A4. Obowiązuje tekst z Biblii Tysiąclecia. Można - jak zachęcają inicjatorzy - namalować dodatkowo jakąś scenę z danej księgi, co będzie wykorzystane jako zakładka.

W efekcie z pojedynczych kartek powstanie oprawiona księga Pisma Świętego, do której wstęp napisze biskup opolski. Podczas diecezjalnego finału projektu "Razem przepisujemy Biblię" ta księga będzie wniesiona w uroczystej procesji i czytana podczas liturgii Słowa.

Katecheci mogą zgłaszać udział w projekcie do końca marca br. Młodzież przepisuje wyznaczone fragmenty Pisma Świętego do końca kwietnia br.

Formularz zgłoszeniowy dla katechetów oraz szczegóły inicjatywy zamieszczone są na stronie Wydziału Katechetycznego - TUTAJ

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama