Kobiety w Piśmie Świętym

Wybitne dzieło ks. prof. Waldemara Chrostowskiego.

Książka przedstawia sylwetki 16 istotnych kobiet z Pisma Świętego, takich jak Ewa, Sara, Anna, Miriam czy Estera. Autor analizuje ich życie, rolę społeczną, religijną i polityczną, ukazując je jako wzory wiary, miłości, cierpliwości, roztropności i oddania. Książka rzuca nowe światło na sytuację kobiet na starożytnym Bliskim Wschodzie, tworząc inspirującą opowieść o kobietach biblijnych.

Publikacja zawiera liczne ilustracje, które uzupełniają tekst i są inspiracją dla kolejnych pokoleń mistrzów sztuki. Połączenie tekstu z obrazem sprawia, że czytelnik ma nie tylko intelektualne, ale także artystyczne doświadczenie podczas lektury. Celem książki jest ukazanie znaczenia kobiet w Piśmie Świętym, ich wpływu na historię Zbawienia oraz inspiracja dla współczesnych czytelników do naśladowania ich przykładu. Dodatkowo autor analizuje stereotypy dotyczące kobiet na starożytnym Bliskim Wschodzie i ich wpływ na współczesny obraz kobiet.

„Kobiety w Piśmie Świętym” to fascynująca książka, która przedstawia niezwykle istotne postacie kobiece z Pisma Świętego, ukazując je jako wzory do naśladowania dla współczesnych czytelników. Bogato ilustrowana i mądrze napisana, stanowi inspirującą lekturę dla osób zainteresowanych zarówno religią, jak i historią oraz sztuką.

Więcej o książce na stronie wydawnictwa: https://bialykruk.pl/ksiegarnia/ksiazki/kobiety-w-pismie-swietym

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BIBLIA, KSIĄŻKI

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg