Papież do uczestników sympozjum o Biblii

Chrześcijanie zarówno na Wschodzie, jak i na Zachodzie miłują Pismo Święte.

Ich wspólne rozważania nad rolą Słowa Bożego w życiu duchowym mogą przyczynić się do pogłębienia jedności i wspólnego świadectwa – czytamy w papieskim telegramie do uczestników ekumenicznego, katolicko-prawosławnego sympozjum o Piśmie Świętym. Rozpoczęło się ono we włoskim opactwie Bose.

W imieniu Benedykta XVI okolicznościowy telegram wysłał kard. Tarcisio Bertone. Swoje przesłania wystosowali też prawosławni patriarchowie Konstantynopola i Moskwy. Słowo Boże odgrywa istotną rolę w walce duchowej – zauważa Bartłomiej I. Z kolei patriarcha Cyryl zwraca uwagę na znaczenie Pisma Świętego. w liturgii i potrzebę specjalnego daru Ducha Świętego, by dobrze zrozumieć Słowo Boże. Ekumeniczne sympozjum potrwa do 10 września.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.