Komentarze 4
 • Awa
  27.10.2013 19:35
  Awa
  Taka sobie refleksja.
  Ze skrajności w skrajność. Na fali ,,franciszkanizmu"interpretacje Ewangelii idą w stronę większego zrozumienia dla grzesznika.
  Wcześniej potępiano w czambuł.
  Jak tu się nie pogubić?
 • lecom1
  27.10.2013 23:05
  do Awa:
  skoro "taka sobie refleksja", trzeba było podzielić się swoją, sięgającą głębiej; łatwo krytykować - i na tym koniec? Ewangelia zawsze jest ocaleniem dla skruszonego grzesznika - taka interpretacja wynika z boskiego posłannictwa Jezusa! Św. Faustyna przypomina: im większy grzesznik, tym większe prawo do miłosierdzia (por. Dzienniczek, 723).
  • Awa
   28.10.2013 11:57
   Awa

   1.ups....i mam konsekwencje skrótu myślowego.
   Słowa ,,taka sobie refleksja "miały być w zamierzeniu tytułem do moich spostrzeżeń a nie oceną komentarza ks Lewandowskiego.

   2.Lecom(czyli ks na czacie iles tam)alez nigdy do glowy by mi nie przyszło siegąc  do jak piszesz: głębi moich refleksji dotyczacych interpretowania Słowa Bożego.

   Nie mam ku temu podstaw ani doswiadczen ani wykształcenia:)

   Ja tu sobie tylko czytam.

   Nadal upierać się będe , ze jakie czasy taka interpretacja.

    

    

 • asia_
  28.10.2013 10:38
  @ Awa: akurat tu nie sposób się pogubić! Refleksja-strzał w 10.
  "..nie wiemy, co jest w sercu człowieka" - miłość nie miażdży kiełkującego dobra.
  @ lecom1: popieram! jest przecież wyraźne "Nie złamie trzciny nadłamanej, nie zagasi knotka o nikłym płomyku"(Iz42,3)
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.