Przez 14 godzin wyznawcy różnych religii czytali wspólnie słowo Boże. W Krakowie 22 maja odbył się VIII Ekumeniczny Maraton Biblijny.
W Dar es Salaam w Tanzanii zakończyło się siódme zgromadzenie plenarne Katolickiej Federacji Biblijnej. W jego trakcie zawarto m.in. porozumienie z kierowanymi przez protestantów Zjednoczonymi Towarzystwami Biblijnymi.
Pod hasłem "Jak matka pociesza syna, tak Ja będę was pocieszał" rozpocznie się w niedzielę w Poznaniu XV Ekumeniczne Święto Biblii. Wydarzenie łączące siedem chrześcijańskich Kościołów jest okazją nie tylko do wspólnej modlitwy, ale i dyskusji o Słowie Bożym.
Zagadkowa to postać. Z Pisma Świętego wiemy o nim tylko tyle, iż to on, a nie Chrystus został uwolniony przez Piłata oraz, że był to więzień znaczny, wtrącony do lochu za rozruch i zabójstwo, gdzie przebywał wraz z innymi buntownikami.
Pod hasłem „Ja temu, który pragnie, dam pić darmo ze źródła wody życia” (Ap 21,6) trwa w Poznaniu XVII Ekumeniczne Święto Biblii.
W centrum Waszyngtonu w pobliżu Kapitolu otwarto nowoczesne muzeum poświęcone Biblii, najsłynniejszej księdze świata.
Niewielki fragment starej Jerozolimy, wiodący wąskimi uliczkami od Bramy Lwów, obok kościoła św. Anny i Sadzawki Owczej, do Bazyliki Grobu Pańskiego na Golgocie. Arabska część Świętego Miasta, zatłoczona chrześcijańskimi turystami idącymi domniemanym szlakiem skazanego na śmierć Jezusa z Nazaretu. Nieustanny śpiew i modlitwa wśród kamieni historii i gwaru codzienności.
Konkursy plastyczne w malowaniu scen biblijnych dla najmłodszych, przedstawienia teatralne, występy chórów dziecięcych...
25 przedstawicieli różnych wyznań chrześcijańskich czytało Dzieje Apostolskie.
To nic innego jak obecne w słowach i czynach Pana Jezusa zbawienie.
Nie kiedyś. Przecież, o ile jestem z Nim, już dziś.
Czeka nas niebo. Stan, w którym "nie będziemy już łaknąć ani pragną", w którym nie będzie już miało do nas dostępu żadne zło.
Biblijne konteksty na Uroczystość Wszystkich Świętych i trzy msze Dnia Zadusznego.
Komentarze biblijne do czytań liturgicznych.