Pismo Święte będzie można teraz studiować przez radio i Internet. Powstające u nas studium radiowo-internetowe to niepowtarzalna okazja dla wszystkich, by słowo Boże bardziej poznali, umiłowali i nim żyli.
W Muzeum Archidiecezjalnym w Katowicach do 10 stycznia 2015 r. oglądać można malarstwo prof. Antoniego Cygana, rektora Akademii Sztuk Pięknych.
Kościół bez Biblii??? Pismo Święte w średniowiecznej rzeczywistości eklezjalnej. Wykład Bpa Prof. Grzegorza Rysia w ramach Akademii Biblijnej.
Konkurs na Iluminację strony Biblii Jana Gutenberga został po raz pierwszy zorganizowany w Muzeum Drukarstwa Warszawskiego w 2005 r., wspólnie z TYPO-Oficyną Firet. Wiktor Krzysztoporski - właściciel wzmiankowanej firmy był pomysłodawcą tego nowatorskiego wydarzenia.
Wizerunek Chrystusa Pantokratora, a także wizerunek umęczonego Jezusa, niesionego przez aniołów – to dwa niezwykłe fragmenty fresków, odkryte przez konserwatorów, prowadzących od kilku miesięcy prace renowacyjne w sandomierskiej katedrze.
Helga Storck: - Dokoła mnie wszędzie była obecna muzyka. Stała się dla mnie zasłoną, odskocznią, ratunkiem.
W wieku 89 lat zmarł wybitny biblista o. Augustyn Jankowski, były opat tyniecki i redaktor naukowy Biblii Tysiąclecia, przyjaciel Jana Pawła II.
Ksiądz prof. J. Łach wyróżniony przez prezydenta RP.
Pod hasłem „Wspólnie o Biblii. Dlaczego ufamy świadectwu Pisma Świętego?” odbędzie się dzisiaj w Kielcach ekumeniczna konferencja poświęcona rozumieniu Pisma Świętego.
Nie kiedyś. Przecież, o ile jestem z Nim, już dziś.
Czeka nas niebo. Stan, w którym "nie będziemy już łaknąć ani pragną", w którym nie będzie już miało do nas dostępu żadne zło.
Biblijne konteksty na Uroczystość Wszystkich Świętych i trzy msze Dnia Zadusznego.
Komentarze biblijne do czytań liturgicznych.