W Piśmie Świętym wymieniane są niekiedy księgi, które istniały kiedyś, lecz nie dotrwały do naszych czasów – zaginęły lub też zostały przeredagowane i włączone do innych ksiąg.
W niedzielę 20-go listopada br. W sali błogosławionego Jakuba przy ul. Franciszkańskiej 2 w Krakowie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – pierwsze Narodowe Czytanie Biblii. Od godziny 10:00 do godziny 22:00 Pismo Święte czytać będą specjalnie zaproszeni goście: duchowni, politycy, aktorzy, dziennikarze oraz osoby chętne spośród słuchaczy. Wstęp wolny.
Trwa dopracowywanie kwestii technicznych, przed rozpoczęciem właściwej edycji konkursu - prosimy zatem o wyrozumiałość
Wydawnictwo „Znak” Kraków 2005 ss. 193, nlb.
Niektórzy mówią, że Pismo Święte znał na pamięć. Tłumaczył je na język polski. Redaktor naukowy najbardziej znanego polskiego przekładu – Biblii Tysiąclecia, ojciec Augustyn Jankowski, benedyktyn, zmarł 6 listopada.
Jasnogórskie Święto Słowa Bożego w „Domu Matki Słowa” trwało 12 listopada na Jasnej Górze. Spotkanie z udziałem kilkuset osób zorganizowali księża pauliści z Częstochowy.
W trakcie badań prowadzonych w Gat (miasto filistyńskie) znaleziono fragmenty naczyń pochodzące z połowy X w. n.e. z zapisanym imieniem “Goliat”.
Komentarze biblijne do czytań liturgicznych.
najprawdopodobniej z X w. przed Chrystusem znaleziono w Tel Zayit (hipotetyczna Libna, niedaleko Lakisz).
Komitet przeciw Niszczeniu Starożytnych Pozostałości na Wzgórzu Świątynnym zaprotestował przeciw planowanej przez muzułmanów renowacji starożytnej wieży przylegającej do Wzgórza Świątynnego.
Zapatrzeni we własne wyobrażenia i kierując się jedynie własnymi pragnieniami, odrzucili naukę o Jezusie
O Bogu, o człowieku i o nadziei. W rytmie czytań roku liturgicznego.
Garść uwag do czytań na piątą niedzielę okresu wielkanocnego roku C z cyklu „Biblijne konteksty”.