Biblijne cuda

Czym jest cud? Niezwykłym zjawiskiem, którego nauka nie potrafi wyjaśnić? Niecodziennym zdarzeniem? Momentem, w którym siły nadprzyrodzone ingerują w bieg spraw świata?

Biblijne cuda   Wydawnictwo M Ksiądz Roman Bogacz definiuje go w jeszcze inny sposób. Jak pisze: „z biblijnego punktu widzenia cudem jest Boże działanie, przez które daje On znać człowiekowi, że jest obecny w jego życiu (…) cud to znak Bożego działania”.

W opublikowanej przez krakowskie wydawnictwo M książce ks. Bogacza starotestamentalne cuda są nie tylko opisane, ale i cudownie zilustrowane. „Cuda Starego Testamentu” są bowiem mini-albumem, w którym aż roi się od fantastycznych fotografii z Ziemi Świętej, uzupełnionych reprodukcjami malarskich arcydzieł, czy zwierząt występujących na kartach Biblii.

Autor po przytoczeniu odpowiedniego fragmentu z Pisma Świętego szczegółowo omawia go i analizuje. Czytamy więc m.in. o boskich interwencjach w Egipcie, kiedy to krainę faraonów zaczęły nawiedzać kolejne plagi, o przejściu przez Morze Czerwone i Jordan, czy wreszcie o niezwykłych zdarzeniach z życia proroków.

Nie brak tu także budujących refleksji. Przykładowo, kiedy ks. Bogacz pochyla się nad opisaną w Drugiej Księdze Królewskiej historią o wdowie, oliwie i Elizeuszu, dochodzi do następującego wniosku: „jeśli człowiek potrafi w pełni zawierzyć Bogu, to On przychodzi z pomocą w stopniu przewyższającym ludzkie oczekiwania”.  

***

Wydawnictwo M ufundowało dla Państwa 3 egz. niniejszej publikacji, do których dołączyliśmy także gadżety – w tym koszulki – portalu Wiara.pl. Zadanie konkursowe było następujące: prosiliśmy przesłać nam przykład cudu, dokonanego przez któregoś ze świętych Kościoła katolickiego. Nagrody otrzymują:

Elżbieta Wiśniewska z Pruszkowa, Edyta Chmura z Wilczyc oraz Sandra Pendzich z Rud

Gratulujemy, komplety prześlemy pocztą.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama