Biblia w tradycji Kościoła

"Pismo Święte w Tradycji Kościoła" jest udaną próbą zebrania, w jednym tomie, najistotniejszych wątków badań teologicznych zawartych w dwóch wielkich pracach kard. Henri de Lubaca SJ z zakresu egzegezy biblijnej tzn. w czterech tomach "Exégèse médiévale" i w "Histoire et Esprit".

Biblia w tradycji Kościoła   Wydawnictwo WAM Zachowując swój charakter naukowy książka de Lubaca stanowi znakomite wprowadzenie w historię interpretacji Pisma Świętego w historii Kościoła od Orygenesa, poprzez św. Augustyna i św. Hieronima, aż po egzegezę Starego i Nowego Testamentu w średniowieczu oraz w czasach nowożytnych.

Nie brakuje w niej również odwołań do współczesnej teologii biblijnej, zwłaszcza do wielkiego nurtu studiów biblijnych zainicjowanych przez dominikanina Marie-Josepha Lagrange’a, założyciela szkoły biblijnej w Jerozolimie.

Jednak przede wszystkim praca kard. Henri de Lubaca ma charakter zwięzłej prezentacji jego samodzielnych, dogłębnych studiów, jakie prowadził w zakresie egzegezy biblijnej.

***

Wydawnictwo WAM ufundowało dla Państwa 3 egz. niniejszej publikacji. Zadanie konkursowe było następujące: prosiliśmy o przesłanie nam cytatu z ważnego dla Państwa myśliciela bądź teologa, w którym mówi on, czym jest dla niego Biblia. Nagrody otrzymują:

Alina Kłakus z Tychów, Dorota Kania z Cieszyna oraz Monika Radkiewicz z Gdańska

Gratulujemy, książki prześlemy pocztą.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama