Niegrzeczne dziewczynki w Biblii

Dlaczego bestsellerowa autorka Liz Curtis Higgs wybrała na bohaterki swojej książki biblijne grzesznice i złośnice?

Nakładem wydawnictwa Aetos ukazała się niedawno bardzo ciekawa publikacja, której bohaterkami są najsłynniejsze biblijne femmes fatales.

Ewa, żona Lota, Dalila, Rachab, żona Potifara, Mikal, Izebel, Safira, Samarytanka przy studni i ewangeliczna Jawnogrzesznica – to właśnie tej dziesiątce „niegrzecznych” postanowiła przyjrzeć się Liz Curtis Higgs, autorka licznych bestsellerów i zdobywczyni wielu nagród, przyznawanych przez chrześcijańskich wydawców i księgarzy.

Ale – i tu ciekawostka - w „Niegrzecznych dziewczynkach w Biblii” znalazło się także miejsce dla kobiet współczesnych. Autorka książki, każdy z rozdziałów zaczyna bowiem od nowelki, krótkiego opowiadania, którego bohaterką jest żyjąca w XXI wieku kobieta, zmagająca się jakimś problemem, do złudzenia przypominającym rozterki danej biblijnej postaci.

Dzięki temu zabiegowi, udaje jej się dowieść ciągłej aktualności Pisma Świętego, które - w bardzo interesujący, a często także i w dowcipny sposób- komentuje, rozważa, by wreszcie uświadomić nam, czego możemy się nauczyć od tej, czy owej, biblijnej „niegrzecznej dziewczynki”. Na koniec każdego rozdziału podsuwa również czytelniczkom i czytelnikom warte rozważenia myśli i pytania.

Dlaczego Liz Curtis Higgs wybrała właśnie te biblijne grzesznice i złośnice? Cóż, jak sama pisze: „Rut była wierna, Estera odważna, a Maria niewinna. Nie byłam podobna do żadnej z nich.

Wtedy natknęłam się na Izebel i coś we mnie zaskoczyło. Utożsamiałam się z jej rozpychaniem się łokciami. Rozumiałam jej potrzebę kontrolowania. Wczuwałam się w wybuchy gniewu… i osłupiałam, kiedy dotarłam do makabrycznego końca.

Tak, była Niedobra, ale jak wiele nauczyła mnie w kwestii tego, czego mam nie robić w swoim małżeństwie! To wtedy zostały zasiane w moim sercu ziarna tej książki. Te historie znalazły się w Słowie Bożym nie bez powodu – Bóg umieścił je tam dla nas”.

Jak zapowiada oficyna Aetos, w jej planach wydawniczych znajdują się także kolejne książki Liz Curtis Higgs: „Naprawdę niegrzeczne dziewczynki w Biblii” oraz „Trochę niegrzeczne dziewczynki w Biblii”. Póki co, mamy okazję się zapoznać się z otwierającą ten swoisty cykl publikacją „Niegrzeczne dziewczynki w Biblii”.

***

Jej 5 egzemplarzy mieliśmy dla Państwa w ramach konkursu. Tradycyjnie, do każdego z nich dołączyliśmy także gadżety – w tym koszulki – portalu Wiara.pl, a pytanie konkursowe było następujące: córką którego z biblijnych królów była Mikal? Chodziło oczywiście o Saula, a nagrody otrzymują:

Ewa Klimczyk z Sosnowca,  Anna Świątek ze Swarzędza,  Agnieszka Sójka z Łukowa,  Małgorzata Górecka z Alwerni oraz Adrian Pietrus z Sycowa

Gratulujemy, komplety prześlemy pocztą.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama