O kobiecym wymiarze Kościoła

W wywiadzie, jaki ukazał się w środę w mediolańskim „Corriere della Sera” na pytanie: „Jakie książki czyta obecnie Wasza Świątobliwość?”, papież Franciszek odpowiedział: „«Pietro e Maddalena» (Piotr i Magdalena) Damiano Marzotto o kobiecym wymiarze Kościoła. Jest to piękna książka”.

Agencja ANSA jeszcze tego samego dnia rozmawiała z ks. Marzotto, emerytowanym wykładowcą Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie.

- Nie spodziewałem się tego. Jestem bardzo zadowolony i wzruszony, że papież przeczytał moją książkę i oświadczył potem, że jest piękna - powiedział włoski kapłan. Podarował on swą książkę Franciszkowi jako „niewielki wkład do wielkiego tematu, kiedy zaczął mówić o teologii kobiety i dziś jego słowa podniosły wszystko na wyższy poziom”.

Księdzu Marzotto podoba się papieska „pozytywna wizja obecności kobiety w Kościele”.

Książka ukazała się w oficynie „Ancora editrice”. Liczy zaledwie 96 stron, ponieważ – jak stwierdził autor – dłuższej nikt by nie przeczytał. Zajmuje się on od trzydziestu lat tą tematyka i uważa, że „działanie Kościoła nie może nie być na dwa głosy”, a współpraca kobiet i mężczyzn „ma podstawowe znaczenie, by nie utracić pierwotnego impetu Ewangelii”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Sponsorowane

    Www.CzesciAuto24.PL