W Sosnowcu rusza Szkoła Biblijna!

Od września w diecezji sosnowieckiej ruszają spotkania Szkoły Biblijnej. Zajęcia w ramach Szkoły poprowadzi grupa biblistów polskich, na co dzień wykładających Pismo Święte na uniwersytetach.

Będą się dzielić nie tylko wiedzą, ale i pasją oraz doświadczeniem osobistego spotkania z żywym Słowem Bożym. Koordynatorem projektu jest judaistka dr Maria Miduch, autorka znakomitej „Biografii Ducha Świętego”.

Projekt zostanie zrealizowany w 10 całodniowych zjazdach, które będą odbywać się raz w miesiącu w soboty od września 2015 r. do czerwca 2016 r. Miejscem spotkań będzie sala organizatora Szkoły DCNE „Przyjaciele Jezusa” przy ul. Jagiellońskiej 2a w Sosnowcu.

– W wielu z nas czytających Biblię, modlących się nią czy też przekazujących jej treści innym w czasie posługi we wspólnotach, rodzi się pragnienie głębszego poznania Pisma Świętego, historii poszczególnych ksiąg i poznania ich teologicznej głębi – opowiadają organizatorzy – Wychodząc od takiego osobistego doświadczenia, stworzyliśmy Szkołę Biblijną, w której każdy z Was może pogłębić i ugruntować swoją wiedzę na temat ksiąg Pisma Świętego i znaleźć odpowiedzi na nurtujące go pytania.

W celu uzyskania szczegółowego programu, warunków i kosztów uczestnictwa prosimy o kontakt na adres: biblia.dcne@gmail.com.

Zapisy trwają do 30 sierpnia 2015 r. Liczba miejsc jest ograniczona.

«« | « | 1 | » | »»
  • Savonarola
    17.06.2015 05:54
    W Kosciele katolickim nowosc,a wsrod tak zwanych heretykow,szkoly bibilijne maja dluga tradycje.Najwyzszy czas walczyc z bibilijnym analfabetyzmem wsrod katolikow.
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.