Trzy godziny z Biblią

21 lektorów przeczytało Ewangelię św. Jana u stóp Hałcnowskiej Pani. Słuchaczom rozdano 100 egzemplarzy Pisma św.

Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego zorganizowano po raz kolejny w parafii Nawiedzenia NMP w Bielsku-Białej Hałcnowie. Na ambonce stanęło 21 lektorów. Każdy z nich odczytał jeden rozdział Janowej Ewangelii. Byli to kapłani pracujący w sanktuarium, członkowie ruchów, wspólnot parafialnych i grup społecznych, przedstawiciele różnych zawodów, wśród nich między innymi: policjant, nauczyciel i sprzedawca.

Trzy godziny z Biblią   Ks. Jacek M. Pędziwiatr /Foto Gość Ks. proboszcz Piotr Konieczny rozdał sto egzemplarzy Pisma św. Nowego Testamentu.

Wśród słuchaczy rozdano sto egzemplarzy Pisma św. Nowego Testamentu.
- Uczestników było jednak więcej - mówi organizator czytania ks. Sławomir Szczotka. - Część z nich zabrała tylko jeden egzemplarz, choć do kościoła przyszli całą rodziną. Niektórzy przynosili swoje Pismo św. z domu.

Trzy godziny z Biblią   Ks. Jacek M. Pędziwiatr /Foto Gość Za pulpitem stanęło 21 lektorów. Każdy przeczytał jeden rozdział Ewangelii św. Jana.

Wszyscy mogli na bieżąco śledzić tekst Ewangelii, który wyświetlano na ustawionym w prezbiterium ekranie. Głośna lektura Pisma św. trwała blisko trzy godziny. Czytanie zarejestrowano, by następnie odtworzyć je w ramach audycji pod tytułem „Godzina Biblijna” - w programie radia diecezjalnego Anioł Beskidów. Jego redakcja przygotowała teksty Ewangelii dla lektorów, według wydania Biblii Tysiąclecia.
Hałcnowskie czytanie Ewangelii wpisało się w ogólnopolski Tydzień Biblijny, tradycyjnie rozpoczynający się w 3. niedzielę wielkanocną. Przez cały dzień w tutejszym domu parafialnym można było zaopatrzyć się w Pismo św. oraz tytuły o tematyce biblijnej.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg