Biblijni maratończycy w Książnicy Beskidzkiej

Już po raz dwunasty odbył się bielski Ekumeniczny Maraton Biblijny, organizowany przez Książnicę Beskidzką i radio Anioł Beskidów. W sali Książnicy zebrali się słuchacze i lektorzy: przedstawiciele różnych religii i wyznań, narodowości, zawodów i stanów. Wszystkich witał dyrektor Bogdan Kocurek, a nad prezentacjami kolejnych uczestników czuwali: ks. Piotr Bączek i red. Miriam Arbter-Korczyńska.

Wprowadzając w lekturę, bp Roman Pindel podkreślał, że niezależnie od ilości ksiąg, które składają się na Biblię w różnych wyznaniach, ludzi, którzy ją czytają, łączy wiara, że nie ma lepszego sposobu poznania Pana Boga.

- Łączy nas także wiara, że czytamy Księgę, którą Bóg przekazał ludowi przez Mojżesza, Dawida, Izajasza, apostołów - dodawał bp Pindel. Z kolei bp Adrian Korczago, zwierzchnik diecezji cieszyńskiej Kościoła ewangelicko-augsburskiego, wskazywał na ciągłą aktualność Bożego słowa.

Księża biskupi jako pierwsi odczytali fragmenty Księgi Jozuego, do której w tym roku sięgnęli organizatorzy.

Wśród lektorów czytających po polsku, czesku, ukraińsku lub alfabetem Braille'a byli też. m.in. bp senior Paweł Anweiler, ks. prof. Józef Budniak, poseł Przemysław Drabek, prezydent Jarosław Klimaszewski, starosta Andrzej Płonka, Dorota Wiewióra z Gminy Wyznaniowej Żydowskiej, wyznawca prawosławia i grekokatoliczka, siostra zakonna, naukowcy...

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg