Na 4 Niedzielę Adwentu C z cyklu "Wyzwania".
więcej »Obchodzona wczoraj w kościele Niedziela Biblijna skłoniła do refleksji na temat po co czytać Pismo Święte? O swoim doświadczeniu spotkania ze Słowem Bożym opowiadają ci, którzy sięgają do niego systematycznie.
Maria i Krzysztof nie wyobrażają sobie dnia bez Słowa Bożego. Ono ich prowadzi każdego dnia, niezależnie od tego co mają w planach, jakie zadania czekają na nich w pracy, czy co zdarzy się w domu.
– Nie zawsze tak było. Odkrycie czym jest Namiot Spotkania czyli czas, kiedy sięgam do lektury Pisma Świętego, by usłyszeć, co Pan Bóg chce mi powiedzieć, przyszło z czasem, kiedy zaczęliśmy uczęszczać na spotkania Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie. Tam jednym ze zobowiązań, choć my wolimy mówić darów, jest codzienny Namiot Spotkania. Na początku było to trudne wygospodarować czas na kilka minut takiej modlitwy Słowem Bożym, ale szybko okazało się, że jeśli rano sięgnę do Pisma Świętego, to słowo mnie prowadzi przez cały dzień. Przypomina się w różnych sytuacjach, przynosi ukojenie, kiedy zdarzają się jakieś sytuacje trudne, niejako przygotowuje mnie na to, co mnie czeka – mówią małżonkowie.
Wiele osób, które chcą doświadczać codziennego spotkania ze Słowem Bożym, korzysta z różnych aplikacji, które każdego dnia przesyłają na telefon lub e-mail słowo z danego dnia.
– Są różne formy sięgania do Pisma Świętego. Można to robić tradycyjnie otwierając Biblię, ale można też korzystać z niej za pomocą Internetu czy audiobooków. Zachęcam do tego moich uczniów, których łatwiej przekonać do nowoczesnych narzędzi niż do tradycyjnej książki – mówi s. Jolanta katechetka.
Jak bardzo w tym trudnym czasie izolacji i ograniczeń potrzeba człowiekowi duchowej przestrzeni, która otwiera nowe perspektywy i dla wielu z nas pozwala spojrzeć na życie w inny niż dotychczas sposób pokazuje zainteresowanie Kursem Formacji Biblijnej, lectio divina, jakie systematycznie odbywają się lubelskiej archikatedrze, czy wykładami w Blasku i Mocy Słowa Bożego.
- To wszystko świadczy o tym, jak spragnieni jesteśmy Słowa Bożego i jak wielką pomoc niesie ono dla każdego człowieka. W Archidiecezji Lubelskiej, w której trwają prace w ramach III Synodu, spotkanie ze Słowem Bożym ma szczególne znaczenie – podkreśla ks. prof. Mirosław Wróbel Wróbel kierownik Sekcji Nauk Biblijnych KUL moderator Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II Archidiecezji Lubelskiej zachęcając do lektury Pisma Świętego nie tylko przy jakiejś okazji, ale każdego dnia.