Komentarze 2
 • _takajedna
  20.05.2012 12:46
  Dziękuję Autorce Refleksji za słowa nadziei, że rozpozna się sens utraty. Wiem o czym piszesz. Życiowo dojrzeć czasem musi się z dnia na dzień.. Ale jak oddalić tęsknotę i odczucie próżni bez oparcia? .. Dorosnąć w wierze nie da chyba tak szybko.. Codziennie ponawiam próby.. Chcę rozpoznać, "czego Jeszcze, czego Innego, czego Więcej" pragnie BÓG.
  PANIE JEZU, proszę o łaskę, bym czuła TWOJĄ bliskość.
 • uczennica6
  20.05.2012 14:41

  Dlaczego Pan Jezus w obecności Jego uczniów odszedł właśnie w ten sposób? Ukazał się uczniom jako Człowiek. Chciał, by oni wierzyli Mu, iż na ziemi był Człowiekiem. Choc mówił,  że pochodzi od Boga i że On a Bóg to jeden wymiar duchowy, to jednak w celu ugruntowania wiary opuścił ich jako Bóg. Zastanawiam się nad przesłaniem tego wydarzenia. Jeśli Bóg chciał pokazać swoim uczniom iż jest Bogiem, to w ustronnym miejscu odszedł by do Nieba. Jezus to czyni jakby odwrotnie. Pokazuje ludziom, iż On jest Bogiem dla nich, dla swych uczniów - Apostołów. Daje im podstawę do szerzenia wiary w Boga. Mówi, zaświadcza swoim odejściem, że gdy my tam pójdziemy to On będzie już na nas czekał.

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg