Papieska Komisja Biblijna o natchnieniu i prawdzie Biblii

Natchnienie i prawda Biblii to temat dorocznej sesji plenarnej Papieskiej Komisji Biblijnej, odbywającej się zawsze w okresie wielkanocnym.

Refleksje nad wspomnianymi problemami, tak zasadniczymi dla interpretacji Pisma Świętego, ten międzynarodowy zespół biblistów rozpoczął już w poprzednich latach. Tym razem zbierze się on w Watykanie w 16 kwietnia.

Przewodniczącym komisji jest prefekt Kongregacji Nauki Wiary, kard. William Levada. Pięciodniowymi obradami kierować będzie jej sekretarz, niemiecki jezuita ks. Klemens Stock. W ich pierwszej fazie postanowiono skoncentrować się na określeniu, w jaki sposób kwestie natchnienia i prawdy przejawiają się w różnych księgach Biblii. Wszyscy członkowie Komisji, każdy wychodząc od własnych kompetencji naukowych, przedstawią swoje referaty na ten temat, które będą dyskutowane przez cały zespół.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.