Częstochowa: Biblia nowego tysiąclecia

Najnowsze katolickie tłumaczenie Pisma Świętego pochodzi z Częstochowy. Pierwsze wydrukowane egzemplarze trafiły już do Edycji Świętego Pawła na Grabówce.

- To dziewięć lat naszej pracy. Skład i projekty graficzne powstały na miejscu, tylko druk zleciliśmy we Włoszech. Chcieliśmy, żeby wydawnictwo było na najwyższym poziomie. I mam nadzieję, że zostanie to docenione - mówi ks. Andrzej Lubaś, dyrektor Edycji. Podkreśla, że poprzednie tłumaczenie na użytek Kościoła katolickiego w Polsce to Biblia Tysiąclecia z 1965 roku. - Zależało nam, żeby Biblia była w polszczyźnie możliwie najbardziej współczesnej, ale nie potocznej, lecz literackiej - mówi ksiądz dyrektor. - Największym naszym sukcesem jest zamieszczenie komentarzy i nowoczesny układ treści.

800-stronicowy tom w twardych oprawach obejmuje Nowy Testament i Psalmy. Nad przekładem z języków oryginalnych i opracowaniem trudził się sztab lingwistów z udziałem częstochowian. Całość opatrzona jest mapami, tablicami chronologicznymi i słownikiem terminów biblijnych. 23 września nowy przekład zostanie zaprezentowany na zjeździe polskich biblistów, a tydzień później - członkom Episkopatu Polski. Tymczasem pauliści kończą prace nad pozostałymi księgami Starego Testamentu. Kompletna Biblia ma się ukazać za dwa lata.


(zapowiadaliśmy to wydanie już wcześniej TUTAJ :. )

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama