Afrykański biskup: Słowo Boże nie jest dostatecznie upowszechniane

Słowo Boże nie jest dostatecznie upowszechniane – uważa uczestniczący w XII Zgromadzeniu Zwyczajnym Synodu Biskupów przewodniczący episkopatu Wybrzeża Kości Słoniowej bp Joseph Yapo Aké.

Biskup wskazał na potrzebę formacji biblijnej kapłanów, kleryków, katechistów i wiernych w obliczu zagrożenia sekt. Formacja ta powinna mieć wpływ na życie społeczne i relacje międzyludzkie, aby nie było rozdźwięku między wiarą a życiem.

Ordynariusz Yamoussoukro uważa, iż nadal Słowo Boże nie jest dostatecznie upowszechniane i trzeba bardzo nad tym pracować. - W Afryce jest sporo analfabetyzmu. Potrzebujemy też struktury katolickiej, która służyłaby tłumaczeniu Biblii na języki lokalne. Chodzi nam przede wszystkim o umożliwienie ludziom spotkania z Jezusem Chrystusem, jedyną autentyczną odpowiedzią na niepokoje ludzkiego serca – powiedział KAI afrykański hierarcha.

Bp Aké podkreślił jednocześnie znaczenie współpracy ekumenicznej. W krajach Czarnego Lądu wiele rodzin ma bowiem charakter mieszany wyznaniowo.

Przewodniczący episkopatu Wybrzeża Kości Słoniowej zauważył też, że wprowadzenie w życie postanowień zawartych w adhortacji posynodalnej będzie zależało przede wszystkim od poszczególnych biskupów diecezjalnych i duszpasterzy poszczególnych parafii. Biskup będzie musiał przekonać duchowieństwo do podjęcia nowych inicjatyw i ożywienia duszpasterstwa biblijnego – stwierdził bp Aké.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama