VI Maraton Biblijny w Poznaniu

Najstarszy polski maraton biblijny rozpocznie się 28 lutego w Poznaniu. Do 21 marca 1500 osób czytać będzie całe Pismo Święte.

Maraton rozpocznie się w kościele pw. Wszystkich Świętych w Poznaniu, poszczególne księgi Starego i Nowego Testamentu czytane będą w 22 poznańskich i podpoznańskich parafiach.

Przedsięwzięcie organizowane jest po raz szósty. Jak powiedział w piątek na konferencji prasowej ks. Robert Korbik, współorganizator maratonu, duszpasterz młodzieży Archidiecezji Poznańskiej, maraton ma być zachętą do sięgnięcia po Słowo Boże poprzez bezpośredni udział w czytaniu lub poprzez słuchanie innych czytających.

"Po zeszłorocznej nieobecności w Poznaniu, kiedy to w ramach jubileuszu pięciolecia maratonu odwiedzaliśmy miasta całej Wielkopolski wracamy do Poznania i okolic. Maraton zakończymy w parafii pw. św. Jana Vianneya - to z okazji trwającego Roku Kapłańskiego" - powiedział PAP Korbik.

Biblia została podzielona na 1500 fragmentów, przeznaczonych do pięciominutowego odczytania. Każdy z nich zaprezentuje inna osoba. Zgłoszenia będą zbierane w parafiach, w których odbywać się będą czytania w ciągu dwóch najbliższych niedziel.

Podczas trwania maratonu w 22 kościołach czytanie przeprowadzona zostanie zbiórka żywności. W ten sposób Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej chce wspomóc poznańskie jadłodajnie, dla których tegoroczna zima jest wyjątkowo trudna.

Poznański Maraton Biblijny - Biblia Alfa i Omega jest najstarszym tego typu przedsięwzięciem w Polsce. Podobne przedsięwzięcia odbywają się w 10 polskich diecezjach.

I Maraton Biblijny odbył się w 2005 r. w kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych na Grobli w Poznaniu. Przez 120 godzin Biblię Poznańską czytało non stop 876 osób. Rok później zaproszono do udziału już 1500 osób, a czytanie trwało 10 dni.

W 2007 roku maraton odbył się po raz pierwszy w kilku poznańskich parafiach a w 2009 w trzynastu kościołach diecezji poznańskiej.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama