Jezus w Ogrójcu, biczowanie, cierniem ukoronowanie...

Najboleśniejsze i najbardziej przejmujące momenty w Piśmie Świętym.

Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu
Modlitwa Jezusa w Getsemani ukazuje, jak bardzo zależy naszemu Zbawicielowi na każdym z nas. Bez wyjątku. Mimo że pojawił się lęk, smutek, udręka, pot jak krwawe, gęste krople krwi i opuszczenie przez najbliższych, Chrystus daje nam wzór zwycięstwa. Ufność. Nasz Zbawiciel powiedział: „Wszakże nie moja wola, lecz Twoja niech się stanie!” (Łk 22,42).

Boże, proszę Cię o takie zaufanie dla wszystkich matek i ojców dzieci zagrożonych aborcją.

Biczowanie Pana Jezusa
Jezus znosi uderzenia, zniewagi, szyderstwa... Wiele ran zadaje się poczętym dzieciom podczas pozbawiania ich życia, to zaczy aborcji, a tak mało się o tym mówi...

Panie Jezu, chcę być głosem tych, którzy cierpią, a nie mogą się bronić. Nie chcę patrzeć, udając, że nie widzę. Wiem, że bierne przyglądanie się to również uczestnictwo w złym. Pragnę z całego serca jeszcze bardziej włączyć się w obronę dzieci poczętych, które są „biczowane” przez złych ludzi.

Cierniem ukoronowanie Pana Jezusa
Złym ludziom jeszcze zbyt mało... Odbieranie ludzkiej godności im nie wystarcza, więc postanawiają szydzić... Ile zła widać, w tych, którzy decydują się na atakowanie dobrego Boga poprzez zakładanie korony cierniowej.

Panie Jezu, powierzam Ci wszystkich obrońców życia poczętego, którzy doświadczają prześladowań. Dziękuję za każde wypowiedziane przez nich słowo, za każdy czyn i gest, którym przyczynili się do walki o życie i poszanowanie godności niewinnych dzieci będących pod sercami matek. Spraw, aby ludzi dobrej woli chroniących dzieci poczęte było jeszcze więcej.

Niesienie krzyża
Chrystus z miłością niesie krzyż na swoich ramionach. Nie ucieka od cierpienia, ale również nie zatrzymuje się na nim. Idzie dalej. Zbawiciel uczy nas podejmowania trudów dla większego dobra. Mimo upadków, zdania się na pomoc innych, złowrogich spojrzeń, niesprawiedliwych oskarżeń, Jezus idzie dalej, ku zmartwychwstaniu. Panie Jezu powierzam Ci wszystkie kobiety, które noszą pod sercem swoje dzieci, a nie mogą liczyć na pomoc ludzi z najbliższego otoczenia. Niech ich życie będzie całe wypełnione potęgą Twej wytrwałej miłości, a dzieci dzięki niej zostaną ocalone.

Śmierć Pana Jezusa na krzyżu
„Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25,40). Przyjdą jeszcze czasy, w których ludzkość będzie się wstydzić tego, jak bardzo skrzywdziła dzieci poczęte.

Panie Jezu, proszę Cię, spraw, aby obecne pokolenie zakończyło skazywanie niewinnych dzieci na śmierć. Niech aborcja będzie społecznie, powszechnie potępiona, podobnie jak zostało zmarginalizowane niewolnictwo ludzi.

*

Powyższe fragmenty pochodzą z "Modlitewnika Nieplanowane. 280 dni modlitwy za życie zagrożone". Wyd. Rafael.

Jezus w Ogrójcu, biczowanie, cierniem ukoronowanie...

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg