Niedziela Słowa Bożego to celebracja, refleksja i krzewienie Słowa Bożego

Inicjatywa ta ma sprawić, aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego.

– Niedziela Słowa Bożego to celebracja, refleksja i krzewienie Słowa Bożego – powiedział KAI ks. dr hab. Jacek Kucharski, biblista, długoletni przewodnik po krajach biblijnych i moderator Dzieła Biblijnego Diecezji Radomskiej im. Jana Pawła II. Decyzją papieża Franciszka, trzecia niedziela zwykła obchodzona jest w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. W tym roku przypada ona 22 stycznia.

Inicjatywa ta ma sprawić, aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego.

Ks. Kucharski zwrócił uwagę, że Niedziela Słowa Bożego przypada w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan. Dlatego celebrowanie Niedzieli Słowa Bożego posiada charakter ekumeniczny. W tym czasie jesteśmy wezwani do umocnienia więzi z wyznawcami judaizmu oraz do modlitwy o jedność chrześcijan.

- Ważne jest, aby Pismo Święte wskazywało nam wszystkim drogę do przebycia, dzięki której mamy szansę dojść do trwałej i autentycznej jedności - mówi ks. Kucharski i dodaje, że Słowo Boga zawsze jednoczy i sprawia, że możemy stać się jednym ludem Boga.

Biblista przestrzega, że nie wolno nam zamykać się na innych braci w wierze poprzez niechęć czy wręcz izolację, ale poszukiwanie płaszczyzny porozumienia i jedności bez zatracania tego co stanowi dla nas fundament, tj. Objawienia, które jest niezmienne.

Biblista dodał, że refleksja nad Słowem Bożym wymaga wysiłku pogłębienia i zrozumienia. – W to zadanie papież Franciszek włącza katechizujących i podkreśla ich wielką odpowiedzialność za dokonywaną w ramach katechezy refleksję biblijną – stwierdził duchowny.

Z ustanowienia papieża Franciszka, trzecia niedziela zwykła obchodzona jest w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. W tym roku przypada ona 23 stycznia. Inicjatywa ta ma sprawić, aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama