Aby zmienić wielkość tekstu na stronie, przytrzymaj ctrl (na komputerach MAC - cmd) i wciśnij klawisz "+" aż do uzyskania pożądanego efektu.
Aby zmniejszyć - użyj klawisza "-". By wrócić do stanu początkowego, przytrzymaj ctrl (na MAC - cmd) i wciśnij "0".
Komentarze biblijne do czytań liturgicznych.
Garść uwag do czytań na VIII niedzielę zwykłą roku C z cyklu „Biblijne konteksty”.
Na VIII niedzielę zwykłą C z cyklu "Wyzwania".
Coś jakby spis treści :)
Przesada jest niezdrowa. Wie to każdy, kto choć raz za dużo zjadł albo – co o wiele gorsze – za dużo wypił, i to nie wody.
więcej z tego numeru »
Kto jest prawdopodobnie najbardziej znienawidzonym człowiekiem świata? Benedykt XVI. Tak napisał zaraz po konklawe Peter Seewald, niemiecki dziennikarz, autor książkowych wywiadów z kard. Ratzingerem.
Podobno kiedy w Hiszpanii korrida jest nieciekawa - pisze w tekście o zmartwychwstaniu ks. T. Jaklewicz (str. 16-17) - dziennikarze komentują to złośliwie: "ludzie zachowywali się jak w kościele", czyli ziewali i byli znudzeni.
W liturgii Niedzieli Palmowej przeżywamy dziwne połączenie radości i smutku. Najpierw wspominamy uroczysty wjazd Chrystusa do Jerozolimy, wśród wiwatów, okrzyków i gestów radości, a zaraz potem, w czasie Mszy św., czytany jest opis męki Jezusa. W jednej chwili znika radość.
Mam pewien problem z nowoczesną architekturą. Nie żebym nie lubił nowoczesnych budowli. Przeciwnie, niektóre konstrukcje ze szkła, aluminium i surowego betonu wręcz mnie zachwycają.
Można by powiedzieć, że biskupi wybierający nowego przewodniczącego episkopatu wielu dziennikarzom zrobili na złość. Nie zdecydowali się na żadnego z typowanych kandydatów, ale na dotychczasowego przewodniczącego, abp. Józefa Michalika.
Śmierć Zbigniewa Religi wywołała wielkie poruszenie. I słusznie. Profesor był wybitnym lekarzem, ale też cieszącym się sporym szacunkiem politykiem. Był też - jak sam kilkakrotnie mówił w wywiadach - ateistą.
Arnold Schwarzenegger, obecny gubernator Kalifornii, a w przeszłości słynny filmowy Terminator, uchodzi za jednego z największych obrońców naturalnego środowiska.
Bardzo się cieszę, że do tego numeru „Gościa” została dołączona płyta z pieśniami wielkopostnymi Antoniny Krzysztoń. Dla mnie nie ma piękniejszego nagrania tych „pieśni na śmierć i życie”.
Być może zauważyli Państwo, że gdzieś zniknął grzech. Nie w tym sensie, że ludzie przestali grzeszyć. Jak grzeszyli, tak grzeszą, ale z obiegu publicznego znikło słowo „grzech”. Dzisiaj można przekroczyć prawo, popełnić niezręczność, popaść w chorobę duchową, wywołać skandal – ale nie zgrzeszyć.
Bóg nie karze? No... Do Kościoła w Tiatyrze Chrystus mówi co innego.
Jak wiemy z Ewangelii, cuda są integralną częścią misji i nauczania Jezusa.
Garść uwag do czytań na święto Katedry świętego Piotra Apostoła z cyklu „Biblijne konteksty”.
Kardynał i filozof dyskutowali o Liście św. Pawła do Rzymian.
Niezapomniane wrażenia zrobiła i robi na mnie lektura Księgi Judyty. Kiedy pierwszy raz się na nią natknęłam, pomyślałam sobie: to jest historia kobiety inspirującej, silnej, odważnej, pięknej, mądrej, przebiegłej…
Na VII niedzielę zwykłą C z cyklu "Wyzwania".
Niby te opowieści znamy, ale... Na pewno? Sprawdź swoją pamięć :) W zajawce obraz Caravagiia "Ofiarowanie Izaaka - Wikimedia/PD
Krótkie rozważania ks. Tomasza Horaka do fragmentów Biblii.
Czym są psalmy? Bożą poezją? Szkołą modlitwy? Utworami niosącymi nam pocieszenie?
Są słowa, które mają prawdę objawić, są słowa, które mają ją zasłonić. Słuchając usłyszysz o co tak naprawdę chodzi.
O Bogu, o człowieku i o nadziei. W rytmie czytań roku liturgicznego.
Artystyczne arcydzieła, hollywoodzkie widowiska, telewizyjne superprodukcje, kicze...
Galeria malarstwa o tematyce biblijnej
Katalog wszystkich książek w dziale
O Biblii na filmach
Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript.Zmień ustawienia lub wypróbuj inną przeglądarkę.