Aby zmienić wielkość tekstu na stronie, przytrzymaj ctrl (na komputerach MAC - cmd) i wciśnij klawisz "+" aż do uzyskania pożądanego efektu.
Aby zmniejszyć - użyj klawisza "-". By wrócić do stanu początkowego, przytrzymaj ctrl (na MAC - cmd) i wciśnij "0".
Komentarze biblijne do czytań liturgicznych.
Garść uwag do czytań na święto Katedry świętego Piotra Apostoła z cyklu „Biblijne konteksty”.
Na VII niedzielę zwykłą C z cyklu "Wyzwania".
Coś jakby spis treści :)
Popularny prezenter pogody w TVN Tomasz Zubilewicz, aktorka Jolanta Fraszyńska, europoseł Paweł Kowal, były minister Jerzy Polaczek, biznesmen Andrzej Raj, wydawca w TVN24 Artur Moczarski.
więcej z tego numeru »
Trwa Rok Kapłański, któremu patronuje św. Jan Maria Vianney. 4 sierpnia przypada wspomnienie świętego i jednocześnie 150. rocznica jego śmierci.
Możemy być z siebie dumni - chciałoby się powiedzieć, czytając komentarz Marcina Jakimowicza (str. 16-19) do raportu o stanie wiary Polaków, opracowanego przez KAI. Opracowanie podsumowuje 20 lat funkcjonowania Kościoła w wolnej Polsce.
Siła przyzwyczajenia jest ogromna. Przejawia się ona w ocenie wielu zjawisk społecznych. W tym numerze sporo piszemy m.in. o planach wybudowania w Polsce pierwszej elektrowni atomowej (str. 16–21) oraz prezentujemy projekty uregulowania problemu zapłodnienia in vitro – panów Gowina i Piechy oraz Komitetu Contra in Vitro.
Rozwój, modernizacja i postęp to trzy najświętsze słowa współczesnego świata. Świętsze od indyjskich krów. Jak świat długi i szeroki wszystko musi się rozwijać, modernizować i dążyć do postępu.
Pierwsza wiadomość jest dobra - ludzie wierzą w cuda. Druga jest zła - ludzie wierzą w cuda ekonomiczne, które zdarzają się rzadko, a nie wierzą w cuda Boskie, których jest wiele.
Pomiędzy Polską a Włochami toczy się mecz o stanowisko przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Polacy do zawodów wystawili Jerzego Buzka, a Włosi nieznanego szerzej w naszym kraju Mario Mauro.
To było kilka dni temu w Hiszpanii. Jechaliśmy razem samochodem. - W tym seminarium studiowałem, a teraz tu jest zwykła szkoła, bo nie mamy już powołań - wskazał jeden z mijanych budynków. - W naszej diecezji prawie wszyscy księża to staruszkowie.
No, wreszcie można westchnąć z ulgą. Wreszcie każdy obywatel naszego kraju będzie mógł wkładać zarobione pieniądze do własnej kieszeni, a nie państwowej.
Muszę zacząć od przeprosin. Dwa tygodnie temu napisałem, że nikt do tej pory nie przeprowadził badań socjologicznych, pokazujących zależność między udziałem w wyborach a praktykami religijnymi. Nie miałem racji.
Kardynał i filozof dyskutowali o Liście św. Pawła do Rzymian.
Niezapomniane wrażenia zrobiła i robi na mnie lektura Księgi Judyty. Kiedy pierwszy raz się na nią natknęłam, pomyślałam sobie: to jest historia kobiety inspirującej, silnej, odważnej, pięknej, mądrej, przebiegłej…
Takie czy inne środowisko w którym żyjesz wcale nie determinuje twoich wyborów.
Garść uwag do czytań na VI niedzielę zwykłą roku C z cyklu „Biblijne konteksty”.
Lepiej być człowiekiem ubogim, ale prawym, niż opływającym we wszelkie dostatki, a łotrem.
Niby te opowieści znamy, ale... Na pewno? Sprawdź swoją pamięć :) W zajawce obraz Caravagiia "Ofiarowanie Izaaka - Wikimedia/PD
Krótkie rozważania ks. Tomasza Horaka do fragmentów Biblii.
Czym są psalmy? Bożą poezją? Szkołą modlitwy? Utworami niosącymi nam pocieszenie?
Nie, nigdy nie będziesz tak jak Bóg potężny. Ale możesz próbować naśladować Boga w Jego łaskawości.
O Bogu, o człowieku i o nadziei. W rytmie czytań roku liturgicznego.
Artystyczne arcydzieła, hollywoodzkie widowiska, telewizyjne superprodukcje, kicze...
Galeria malarstwa o tematyce biblijnej
Katalog wszystkich książek w dziale
O Biblii na filmach
Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript.Zmień ustawienia lub wypróbuj inną przeglądarkę.