Kościół Katolicki 18 listopada obchodzi liturgiczne wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia. - Chorzy to też jest Ewangelia, to opowieść o Bogu - mówi ks. Henryk Błaszczyk.
W Domu Rekolekcyjnym „Domus Mariae” w Gietrzwałdzie trwają trzydniowe rekolekcje kapłańskie prowadzone przez ks. Marka Pieńkowskiego, ojca duchownego kapłanów archidiecezji przemyskiej.
W weekend odbyło się kolejne spotkanie Warmińskiej Szkoły Biblijnej, której celem jest popularyzacja wiedzy o Piśmie Świętym.
Do zbiorów seminaryjnej biblioteki trafił niezwykły dar - faksymile Biblii 42-wierszowej, wytłoczonej przez Jana Gutenberga.
- Dlatego chwyćcie w ten trudny czas epidemii Pismo Święte i zacznijcie czytać. Bóg w ten sposób mówi - zachęca Aleksandra.
Mówiła o tym dr hab. Aleksandra Nalewaj podczas spotkania w Civitas Christiana.
- Jeśli życie chrześcijańskie polega na tym, żeby była współpraca człowieka z Bogiem, to nie ma na to lepszej metafory niż ogród - mówił abp Józef Górzyński.
Modlimy się taką formą Różańca, który nazywa się Różańcem Biblijnym. Zamiast drugiej części modlitwy „Zdrowaś Maryjo” mówimy dopowiedzenia oparte o treść Ewangelii - mówi ks. Niedźwiedzki.
W Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej w Olsztynie odbył się Wojewódzki Konkurs Pięknego Czytania Biblii. Licealiści z szesnastu szkół czytali fragmenty Ewangelii św. Jana.
W WSD "Hosianum" odbyło się zakończenie roku akademickiego Warmińskiej Szkoły Biblijnej. Msza św. przewodniczył abp Józef Górzyński.
Dla Boga nic nie jest niemożliwe.
Tworzone przez trzy lata, tu dostępne w jednym miejscu, w prostym spisie.
Piotr i Paweł. Jeden zaznał grzechu zaparcia się Mistrza, drugi nawet Go prześladował... #biblijne_konteksty
Komentarze biblijne do czytań liturgicznych.