Za kilka dni premiera publikacji autorstwa abp. Stanisława Budzika, metropolity lubelskiego zatytułowanej "W blasku Słowa. Medytacje do niedzielnych czytań mszalnych".
Na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbyła się promocja "Wprowadzenia do Biblii Aramejskiej" ks. prof. Mirosława S. Wróbla. To kolejny przełomowy krok dla studiów biblijnych w Polsce i dla polskiego Kościoła.
To było spotkanie materii ducha, technologii, słowa i muzyki. W Centrum Spotkania Kultur w Lublinie publiczność dotknęła wnętrza Nowego i Starego Testamentu.
Jeśli tak, to gdzie i kiedy opowiedział swoim uczniom o tym wydarzeniu? Jakie znaczenie dla współczesnych chrześcijan ma Ewangelia o kuszeniu?
Ks. prof. Mirosław S. Wróbel wprowadził targumistykę w przestrzeń polskiej nauki. Targumy aramejskie kryją tajemnicę bliskości synagogi i pierwotnego Kościoła.
Język aramejski był językiem potocznym, którym posługiwali się na co dzień w Palestynie Jezus i apostołowie. W tym języku Jezus głosił swoją naukę tłumom, które Go słuchały. Tak też rozmawiał z Maryją i Józefem w domu rodzinnym w Nazarecie.
Woda wypływająca spod świątyni symbolizuje łaskę Bożą, która oczyszcza, uzdrawia i ożywia wszystko, czego dotknie.
O Bogu, o człowieku i o nadziei. W rytmie czytań roku liturgicznego.
Garść uwag do czytań na V niedzielę Wielkiego Postu roku C z cyklu „Biblijne konteksty”.
Komentarze biblijne do czytań liturgicznych.