Rozpowszechnianie Pisma Świętego przez publikowanie tekstów w różnych językach oraz ich dystrybucja na różnych kontynentach jest dziełem godnym pochwały – powiedział Papież na audiencji dla delegacji Zjednoczonych Towarzystw Biblijnych.
Uczestnicy XXVII edycji organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana konkursu zaproszeni są do zgłębienia Listu do Hebrajczyków i Księgi Powtórzonego Prawa. Zgłoszenia szkół przyjmowane są do 24 lutego.
- Jesteśmy tu po to, by ogłaszać miłość Chrystusa, aby ta miłość i radość objawiła się także w naszym życiu - mówił ks. Łukasz Plata.
2 lutego, Kościół katolicki obchodzi święto Ofiarowania Pańskiego. Czyni to na pamiątkę ofiarowania przez Maryję i Józefa ich pierworodnego syna, Jezusa, w świątyni jerozolimskiej. W polskiej tradycji jest to też święto Matki Bożej Gromnicznej. 2 lutego przypada także Dzień Życia Konsekrowanego.
Wieczernik na Syjonie był miejscem ekumenicznego spotkania w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan w Jerozolimie, odbywającym się nieznacznie później niż w Kościele powszechnym (22-29.01).
Członkowie wspólnoty Oblubienica Pana czytali Ewangelię według św. Marka na pl. Piłsudskiego.
Inicjatywa ta ma sprawić, aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego.
„Modlitwa i świadectwo chrześcijan Jordanii poszerzy i umocni wiarę pielgrzymów, którzy przybędą odwiedzić tę ziemię” – napisali w raporcie po wizycie w tym bliskowschodnim kraju biskupi z Europy i Ameryki Północnej. Komitet koordynacyjny Ziemi Świętej zwrócił się z apelem do wszystkich liderów kościelnych o kontynuowanie zaangażowania w proces pokojowy oparty na poszanowaniu prawa międzynarodowego oraz zobowiązał do kontunuowania modlitwy oraz wsparcia braci i sióstr w Ziemi Świętej.
Biskupi z całego świata spotykają się w Jordanii.
Instytut Nauk Biblijnych przy PWT we Wrocławiu oraz Inicjatywa Biblijna Lumen Vitae zapraszają do wspólnego świętowania Niedzieli Słowa Bożego.