O zdrowiu duchowym i nie tylko

- Głoszenie słowa Bożego jest jednym z podstawowych zadań ludzi, którzy poznali Chrystusa - mówi Janusz Długoński, koordynator akcji "Słowo na plaży".

W ramach X Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego Fundacja "Słowo" i Dzieło Biblijne Archidiecezji Gdańskiej zapraszają w niedzielę 15 kwietnia na dzień poświęcony propagowaniu Pisma Świętego.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11 na plaży miejskiej w Gdyni, u stóp krzyża na Kamiennej Górze, niedaleko Muzeum Marynarki Wojennej.

W programie spotkania przewidziano trzy bloki poświęcone publicznemu czytaniu Pisma Świętego. Podczas pierwszego słowo Boże czytać będą goście honorowi, drugi to blok familijny, a trzeci to blok młodzieżowy.

- W czasie bloku rodzinnego wystąpi Agape, świetny zespół z Żukowa. A pomiędzy kolejnymi blokami zaproponujemy uczestnikom naukę tańca uwielbienia - wylicza J. Długoński.

Około godz. 17.30 rozpocznie się koncert, podczas którego zabrzmią przeplatane świadectwami pieśni uwielbienia. Na scenie wystąpią: Przemek Bruhn, WorshipStyle oraz Anatom, chrześcijański raper.

- Tak, jak w ubiegłych latach, będziemy również rozdawać gdynianom specjalnie przygotowane ulotki. W tym roku jest na nich instrukcja, jak żyć zdrowo pod względem duchowym... - uchyla rąbka tajemnicy koordynator akcji.

- Dzisiaj człowiek zwraca uwagę na to, co je, jak spędza czas. Wszystko ma być zdrowe. A niestety zapomina, że to Bóg jest fundamentem zdrowia duszy - dodaje.

Wydarzenie patronatem honorowym objęli abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański, oraz Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama