Parafie potrzebują katechizacji dorosłych

Na znaczenie Dzieła Biblijnego i katechezy ludzi dorosłych zwrócił uwagę w Poznaniu abp Stanisław Gądecki. – Warto, aby w każdej parafii powstało zrzeszenie ludzi dorosłych, którzy będą zdolni katechizować dorosłych i przygotowywać rodziców, których dzieci przyjmą sakramenty chrztu, Komunii św. czy bierzmowania – mówił do członków Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II wiceprzewodniczący Episkopatu Polski.

Metropolita poznański przewodniczył Mszy św. połączonej z przyjęciem nowych członków do Dzieła Biblijnego. – Dzieło Biblijne jest dobrym fundamentem dla katechizacji dorosłych – mówił do uczestników uroczystości abp Gądecki.

Wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Polski przekonywał, że Pismo św. wskazuje drogę poszczególnym ludziom i całym narodom, jest konstytucją zjednoczonej ludzkości, która daje świadectwo o Bogu, udziela odpowiedzi na wszystkie pytania stawiane przez człowieka i wskazuje sens życia.

– Słowo Boga ma moc skały, która uderza w serce człowieka i wywołuje echo, jeśli człowiek często słucha Słowa Bożego sercem, to otwiera się na bojaźń Bożą – mówił abp Gądecki.

Metropolita poznański zauważył, że rezultat działalności Dzieła Biblijnego zależeć będzie przede wszystkim od drogi, którą wybiorą podczas nauki animatorzy stowarzyszenia. Przekonywał, że ważniejsza niż droga rozumu, którym nigdy do końca nie pojmiemy Pisma św., jest praktyka. – Trzeba, abyśmy praktykowali Słowo Boże jako mądrość i jako dobro – mówił metropolita poznański. Abp Gądecki zwrócił też uwagę, że Słowo Boga nie jest mniej ważne od Ciała Chrystusa. – Z równym szacunkiem powinniśmy podchodzić do Słowa i do Ciała Chrystusa, a dzięki osobom związanym z Dziełem Biblijnym świadomość ta szybciej ugruntuje się wśród ludzi – podkreślił wiceprzewodniczący Episkopatu Polski.

Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II jest publicznym stowarzyszeniem wiernych erygowanym przez Konferencję Episkopatu Polski. Jego celem jest pogłębianie rozumienia Objawienia Pańskiego w świetle Pisma św., zgodnie z nauką Kościoła, oraz kształtowanie duchowości i kultury biblijnej w duszpasterstwie, a także w indywidualnej formacji wiernych. W archidiecezji poznańskiej Dzieło Biblijne zrzesza ponad sto osób.

We Mszy św. w kaplicy Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. A. Mickiewicza uczestniczyli członkowie Dzieła Biblijnego oraz ponad trzydzieści osób, które abp Gądecki osobiście przyjął do stowarzyszenia.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.