Refleksja na dziś

Niedziela 27 stycznia 2013

Czytania » Radość

Gdy Izraelici mieszkali już w swoich miastach, wtedy zgromadził się cały lud […] i domagali się od pisarza Ezdrasza, by przyniósł księgę Prawa Mojżeszowego, które Pan nadał Mojżeszowi.

Wrócili. Jakoś się odbudowali. Odzyskali pewną stabilność. A jednak czegoś im brakuje. Powrót z niewoli nie wystarczył. Byt nie wystarcza. Trzeba czegoś więcej. Czego oczekiwali po słowach Księgi? Nie wiemy. Nie wiemy nawet, czy sami wiedzieli. Wiemy tylko, co usłyszeli: Radujcie się. Świętujcie, bo Pan jest z wami. Słowo Pisma przyniosło im radość.

Dziś spełniły się słowa Pisma, któreście słyszeli – mówi Jezus w Nazarecie. Bóg uzdrawia. Uwalnia. Obdarza łaską. Rok łaski od Pana, który zapowiedział, trwa.

Bóg trwa z nami i w nas. To powód do radości i święta. To co ziemskie nie wystarcza. Zostawia pustkę, którą tylko Bóg może wypełnić.

Wszyscy zostaliście napojeni Duchem – woła św. Paweł. Czemu nie świętuję?

Przeczytaj komentarze | 1 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

1 andrzej.zurawski@horn.ag 27.01.2013 14:48
po mimo, ze jestem najedzony, mam gdzie mieszkać, w mieszkaniu mam ciepło to ciągle mi coś brakuje. Dobrze jak bedzie to cheć sięgania po Słowo Boże i uświadomienia sobie, że jestem jednych z "waznych" członków Mistycznego Ciała Chrystusa.

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama