Refleksja na dziś

Środa 27 lutego 2013

Czytania » Kielich

Wypiję. Pod warunkiem, że wino będzie smakowało. Żarty z Bożego Słowa? Nie! To jedynie nasze ludzkie kupczenie, targowanie się, uniki, ucieczka. Wszystko, co człowiek potrafi zrobić, by uniknąć jednego. Woli Bożej. Wypicia kielicha wina nie przedestylowanego pod kątem naszych gustów, smaków, oczekiwań, marzeń. Czasem cierpkiego i gorzkiego. Podanego nie zawsze gustownym naczyniu. W okolicznościach gdy na degustację mamy najmniejszą ochotę.

Kielich jak gość nie oczekiwany. Jak telefon w niestosownej chwili. Jak żałobne ubranie na weselu. Jak przyjaciel, który zawiódł. Kielich bez gwarancji miejsca po stronie prawej i lewej, życia cichego i spokojnego, nie chroniący policzków przed zniewagami i opluciem, przed zdradą i niewiernością.

Jedno gwarantujący. Możliwość upodobnienia do Mistrza za cenę służby. „Kielich mój pić będziecie…”

Rachunek sumienia

  1. Rozważam drogę krzyżową czy idę drogą krzyżową?
  2. Modlę się jak Jeremiasz i Jezus na krzyżu?
  3. Kielich Jezusa. Miłość czy utrapienie?

Śladami świętych

„Znajdowałem lud zbuntowany przeciwko Ewangelii za każdym razem, kiedy obok krzyża Zbawiciela nie pokazywałem postaci jego Matki” (św. Franciszek Ksawery).

 

Czytania mszalne rozważa ks. Włodzimierz Lewandowski


 

Środa 2. tygodnia Wielkiego Postu 2013

Przeczytaj komentarze | 4 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

0 fabella 27.02.2013 22:30
Rodzic powinien dziecku okazywać swoją miłość. Pewnie kocha ale nie umie okazać miłości. Na ten smutek najlepsza jest Boża miłość. Nigdy nie zawiedzie. Trzeba w to uwierzyć.
1 łykszczęścia 27.02.2013 14:04
Chcę swojego szczęścia - kocham siebie - 'piję dobre wino'- nie chcę dla siebie byle czego! To normalka. Każdy pragnie być szczęśliwy!.. Cieszy mnie też radość osoby bliskiej i potęguje moją szczęśliwość. A jeśli mogę przyczynić się do tej radości 'pijąc nawet wino niezbyt mi smakujące'- moje szczęście sięga zenitu.. i 'wino zaczyna być mniej paskudne'..
Kielich Miłości Jezusowej - pełnia mojego szczęścia.. już tu na ziemi..
0 lecom1 27.02.2013 09:50
Milosc nie jest dziwna, jest za to cierpliwy, laskawa, nie zazdrości, przebaczenia.
0 Awa 27.02.2013 09:41
Dziwna forma tej miłości.Ciągle próby i wyrzeczenia.Metaforyczny kielich z paskudnym winem.Gdyby tak rodzic swojemu dziecku okazywał swa miłość?
Wystawiał go na wieczne próby wyrzeczenia itp.Mówiąc :wytrzymaj moje kochane dziecko ,bo jak będziesz cierpliwy to na koniec życia mamusia się do ciebie uśmiechnie i z domu nie wygoni.
Dziwna ta miłość!

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama