Odpowiedź na pytanie o sens życia

Ewangelia jest dobrą nowiną, która zmienia świat (Łk 1, 1-4).

Odpowiedź na pytanie o sens życia   Wydawca: Edycja Świętego Pawła Ewangelia nie jest owocem rozumowań lub przemyśleń ludzi. Ona rodzi się z wydarzeń, które wśród nas się dokonały, jak pisze Łukasz.

Chodzi o słowa i czyny dokonane przez Jezusa z Nazaretu. Te wydarzenia stały się Ewangelią, to znaczy dobrą nowiną dla całego świata, także dla nas.

Ewangelia zatem jest żywym słowem, które wciąż przemawia. Jest dobrą nowiną również dla naszych czasów. A dobra nowina jest następująca: w Jezusie ukazało się w życiu ludzi miłosierdzie Boga. Oblicze Jezusa jest miłosiernym obliczem Ojca. Każde pokolenie musi skonfrontować się z tą nowiną, usłyszeć ją na nowo, aby czerpać z niej siłę, światło, wsparcie.

Ewangelista, zwracając się do Teofila, chce przekazać mu tę nowinę, aby została następnie rozpowszechniona wszędzie w świecie. I dotarła także do nas. Każdy, kto kocha Pana i szuka Go szczerym sercem, znajdzie w niej radykalną odpowiedź na pytanie o sens życia.

Jeśli zbliżymy się do tych tekstów, odkryjemy tę samą siłę, jaka biła z bezpośredniego spotkania z Jezusem. Moglibyśmy powiedzieć, że Ewangelia czyni nas współczesnymi Jezusowi z Nazaretu.

 

ULUBIONE. Siądźmy przy stole całą rodziną i niech każdy, od najmłodszego, opowie, którą scenę z życia Jezusa lubi najbardziej i dlaczego. Po wysłuchaniu każdego można zadawać pytania i dyskutować.

*

Powyższy tekst jest fragmentem książki "Dom bogaty w miłosierdzie". Autor: Vincenzo Paglia. Wydawca: Edycja Świętego Pawła, 2016 r. Tytuł artykułu pochodzi od redakcji.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama