Czy świat powstał w 6 dni?

5 minut dla Pisma Świętego.

labibbiace Czy świat powstał w 6 dni? (5 minut dla Pisma Świętego)

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BIBLIA, VIDEO

 • Łukasz
  25.04.2018 14:21
  Podobnie jak Ggeff mam wrażenie, że ten opis powstał bez Bożego natchnienia, albo co najwyżej Bóg martwił się jak to opisać przyszłym pokoleniom aby nie zostać posądzonym o kłamstwo, a co najwyżej o plagiat :-) Zastanawiające są u biblisty same zwroty typu "nauka eweidentnie temu przeczy" , "to tylko prawda zbawcza" (czyli co, nie jest to Prawda?) . Przecież nauka zaprzeczy też stworzeniu człowieka, dziewiczemu poczęciu, zmartwychwstaniu, wniebowstapieniu, zesłaniu Ducha Św. , a każdy winiarz nawet bez tytułu doktora przyzna, ze nie da się w pare sekund wyprodukować dobrego wina itd itp. a przecież chrześcijanie w to ufają, więc to flirtowanie z nauką (zawsze nauką w danym momencie czasu) I kłanianie się jej jest co najmniej niebezpieczne
 • ViFi
  25.04.2018 18:50
  Niestety niewiele z tego zrozumiałam :-( a już na pewno nie dowiedziałam się czy świat powstał w 6 dni czy nie.
 • Stanis
  26.04.2018 07:28
  Mam zwyczaj pisać, że jest zniewaga dla Słowa Bożego i Biblii traktowanie samych obrazów jako treść i przesłanie Boga. Obowiązkiem użytkownika Biblii jest pytać się o intencje i myśl Autora biblijnego, którą on zamierzał nam przekazać, a nie zatrzymywać się na obrazach, przenośniach i figurach retorycznych - tak samo, jak traktuje się współczesne teksty: historyczne i naukowe inaczej, poetyckie inaczej, a gatunkowo mieszane - jeszcze inaczej. Niekiedy w jednej księdze jest wiele fragmentów, które domagają się odrębnego potraktowania.
  Sześć dni stwarzania a siódmy - Bożego odpoczynku w tym biblijnym poemacie na cześć Boga Stwórcy niesie wyraźnie przesłanie do przestrzegania sześciodniowego tygodnia pracy i jednego dnia odrębnie poświęconego Bogu.
 • Viator
  26.04.2018 09:00
  Warto zajrzeć pod adres:

  http://biblia.wiara.pl/doc/425126.Swiat-Bozego-zamyslu
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.