Benedykt XVI: Częściej czytajcie Biblię

Kończy się pobyt Benedykta XVI w letniej rezydencji w Castelgandolfo. Jutro Papież powróci na stałe do Rzymu. Dziś wieczorem jeszcze raz pożegnał się z pracownikami swej rezydencji i ogrodu. Nie obyło się bez krótkiej katechezy, nawiązującej do liturgicznych wspomnień.

„Dziś wspominamy trzech niebiańskich heroldów Słowa Bożego: świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Zostali oni posłani przez Boga w szczególnych chwilach dziejów zbawienia, aby wypełnić specyficzną misję – zaznaczył Papież. – Każdy chrześcijanin ma każdego dnia przyjmować i przeżywać, w prostocie i z radością, Słowo prawdy, które Pan nam przekazał. Na przestrzeni wieków żyło w Kościele wiele wspaniałych postaci wiernych uczniów Chrystusa, którzy stale karmili się Pismem Świętym i pokładali w nim wielkie zaufanie. Jutro będziemy wspominać św. Hieronima, Ojca Kościoła, który w centrum swego życia postawił właśnie Biblię. Przetłumaczył ją na łacinę i komentował w swych dziełach. Ten wybitny Doktor Kościoła napominał, że nieznajomość Pisma jest nieznajomością Chrystusa. Dlatego też istotne jest, by każdy chrześcijanin pozostawał w kontakcie i w osobistym dialogu ze Słowem Bożym, danym nam w Piśmie Świętym, czytając je nie jako słowo z przeszłości, lecz jako Słowo żywe, które jest skierowane do nas i od nas domaga się odpowiedzi” – podkreślił Benedykt XVI.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.