Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię (Mk 1,15).
Nawrócenie wyraża radyklaną zmianę kierunku zachowań, jest wezwaniem do tego, aby zawrócić z błędnej drogi i wejść na drogę zbawienia Natomiast wiara, jako cnota nadprzyrodzona, jest możliwa tylko dzięki łasce Bożej i pomocy Ducha Świętego. Wiara w Ewangelię oraz zaufanie okazywane Jezusowi daje człowiekowi możliwość głębszego spojrzenia na nasze życie, a tym samym wprowadzenia do niego pewnych poprawek.
Prawdę o wierze i nawróceniu, a więc Dobrą Nowinę, głosił Jezus. I to mimo niedowiarstwa tłumu. W tę misję włączył także wybranych przez siebie uczniów. Mają oni przypominać, że aby przyjąć Dobrą Nowinę, konieczne jest nawrócenie.
Aby żyć, wzrastać i wytrwać w wierze musimy karmić ją słowem Bożym oraz prosić Boga: „Panie, przymnóż nam wiary”. Jedyna bowiem droga dotarcia do raju prowadzi przez wiarę w Ewangelię oraz nasze osobiste nawrócenie. Dokonuje się to na drodze wolności wobec dóbr materialnych i zaufania Bożej opatrzności, co pokazuje dobitnie misja Dwunastu.
Myśl papieża Franciszka
Zamiast postrzegać nas jako ekspertów od apokaliptycznych diagnoz albo posępnych sędziów z upodobaniem doszukujących się wszelkich niebezpieczeństw lub dewiacji, byłoby dobrze, żeby nas odbierano jako radosnych zwiastunów wzniosłych propozycji, kustoszy dobra i piękna, jaśniejących w życiu wiernym Ewangelii (Evangelii gaudium, 168).
The Psalms Project