Refleksja na dziś

Sobota 21 września 2013

Czytania » Być na swoim miejscu

„Zachęcam was ja, więzień w Panu, abyście postępowali w sposób godny powołania, jakim zostaliście wezwani, z całą pokorą i cichością, z cierpliwością, znosząc siebie nawzajem w miłości”. O potem o darze Chrystusa, dzięki któremu jedni są apostołami, inni prorokami, inni ewangelistami, inni pasterzami i nauczycielami...

No właśnie. Po co mi martwić się, że powołanie innych jest bardziej zaszczytne? Przecież – jak pisze Paweł – jesteśmy jak tryby jednej maszyny. Choć może wydawać się inaczej, każdy z nas jest ważny. Złe funkcjonowanie każdego takiego pojedynczego trybiku sprawia, że maszyna nie pracuje jak trzeba. Mam robić swoje a nie obijać się i stawać w kolejce części zapasowych czekając, aż któryś z tych ważniejszych elementów  maszynerii się zepsuje albo pójdzie na emeryturę...

Jak najlepiej robić to, co robić powinienem? W rodzinie, w pracy, wśród przyjaciół. W tym nikt mnie nie zastąpi...

Modlitwa

Zależało mi zawsze, Panie, na wielu sprawach. I pewnie na wielu jeszcze będzie zależeć. Dziś jednak chciałem prosić Cię o rzecz, jak na mnie niezwykłą. Proszę, abyś pomagał mi postępować zawsze w sposób godny mojego powołania. Ty wiesz jaki jestem. Znasz moją niedbałość i niesolidność. Idź w życie ze mną i pomóż mi wcielać w to moje życie Ewangelię. Bo ja czasem myślę, że owszem, żyłbym Ewangelią, gdybym miał inne życie, gdybyś dał mi inne, gdybyś postawił mnie na innym miejscu. Pomóż mi wcielać Ewangelię w to moje życie takie jakie jest. Rozpal moje serce, bym potraktował to jak najpiękniejsze wyzwanie.

Przeczytaj komentarze | 5 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

0 I-NKA 24.09.2013 22:15
Takie "notatki" się przydają. Przypominają nam co myślelismy i czuliśmy dawniej, co nam pomagało w trudnych, ciemnych chwilach.
Pozdrowienia, feri :-)
2 feri 22.09.2013 12:46
cieszę się , że jest nas więcej:))Zdradzę tez ,że kopiuje sobie od dawna te fragmenty , które szczególnie do mnie przemawiają. I zaglądam do nich często, a już w ogóle wtedy , gdy czuje się pogubiona i potracona przez życie.
1 I-NKA 21.09.2013 20:11
Dziekuję za tę modlitwę, do mnie też przemówiła.
A przecież czasem nie jest łatwo zgodzić się na swoje życie, takie codzienne,zwyczajne, poczuć jakie jest piękne i podziękować za nie.
1 kratka 21.09.2013 18:41
@feri - zgadzam się z Tobą; też zaglądam codziennie do tych Refleksji; często znajduję tu słowa, które pasują do mnie jak ulał i czuję, że tak powinna wyglądać moja rozmowa z Panem Jezusem.. Zdarza się, że pożyczam sobie stąd modlitwę, bo nie umiem tak ładnie się wysłowić.

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama