Refleksja na dziś

Wtorek 7 maja 2013

Czytania » Miara

W więzieniu, pobici, zakuci w dyby, pod strażą… kto z ludzi mógłby im pomóc? Nie trzeba ludzi. Piotra wyprowadził anioł. Pawła i Sylasa uwolniło trzęsienie ziemi.  Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych.

I Piotr i Paweł zostali straceni w Rzymie. Dlaczego wtedy Bóg ich nie uratował? Skoro mógł?

Nie zawsze jesteśmy w stanie pojąć, dlaczego dzieje się zło. Ale Bóg nie odmawia odpowiedzi. Nie po to posłał swojego Ducha, byśmy byli skazani na niezrozumienie, niewiedzę, zamęt.

On przekona świat o grzechu, o sprawiedliwości i o sądzie. O grzechu, bo nie wierzą we Mnie; o sprawiedliwości, bo idę do Ojca; wreszcie o sądzie, bo władca tego świata został osądzony – zapowiada Jezus.

Na świecie jest zło. Jest grzech. Jego pierwszą przyczyną jest to, że ludzie nie uwierzyli Bogu. Ale każdemu złu została wyznaczona miara. Miara sprawiedliwości. Miara miłosierdzia.

W końcu: władca tego świata został już osądzony i pokonany. A my możemy w każdej chwili pogłębiać jego klęskę. Broń jest jedna: zaufanie Bogu. On z każdego zła wyprowadzi dobro.

Gdyby Paweł z Sylasem nie trafili do więzienia, czy strażnik i cały jego dom mieliby szansę spotkać Boga?

Wtorek 6. tygodnia wielkanocnego rok C

Przeczytaj komentarze | 2 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

0 abc 07.05.2013 23:37
Strażnik już miał się zabić, jego życie nie było dlań nic warte - i w tej godzinie dostał nową szansę, kompletną odnowę, jakby się narodził na nowo! Trzeba być ze wszystkiego odartym, by wszystko na nowo otrzymać, Chrystus musi odejść, by pozostać z nami - największą próbą dla chrześcijanina jest ten moment, kiedy ziarno musi obumrzeć by wydało plon.
0 asia_ 07.05.2013 15:40
Paweł i Sylas, widząc nawrócenie strażnika i jego domowników, z pewnością mówili - Warto było cierpieć!.. Ale jeśli zło, którego się doświadcza, nie skutkuje widzialnym dobrem - wkrada się przygnębienie.

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama