Refleksja na dziś

Wtorek 4 czerwca 2013

Czytania » Dwie próby

Czasem Bóg próbuje człowieka. Ot, niepozorne gniazdo jaskółcze uruchamia lawinę. Wzrok, bieda, rodzina, śmiech. Po ludzku człowiek zostawiony samemu sobie. Bo nawet najbliżsi przestają rozumieć tę ufność serca. W ich rozumieniu graniczącą z oślim uporem.

Jeszcze częściej człowiek próbuje Boga. Tak, wiemy, że dobremu Ojcu zależy na nas. Dlaczego zatem nie da gwiazdki z nieba? Dlaczego nie rozwikła gordyjskich węzłów? Dlaczego nie zatrzyma przelewającej się przez wały rzeki? Ośli upór w wymyślaniu kolejnych pytań tak naprawdę mający na celu jedno. Stać w miejscu. Nie ruszyć się nawet o milimetr. W konsekwencji wykazać bezsilność Boga.

Ale tylko jedna z dwóch prób daje człowiekowi szansę na zwycięstwo.

Zresztą… Może to nie jest próba. To szczepionka wzmacniająca.

Czytania mszalne rozważa ks. Włodzimierz Lewandowski


 

Wtorek 9. tygodnia zwykłego

Przeczytaj komentarze | 2 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

0 lecom1 04.06.2013 22:32
Wystarczy "osła" przegłodzić i nie tylko będzie szedł, ale wręcz gnał do przodu. Proponuję dietę - cud, efekt natychmiastowy!
1 rabis 04.06.2013 08:52
"Ośli upór w wymyślaniu kolejnych pytań tak naprawdę mający na celu jedno. Stać w miejscu".

To jest genialne zdanie. Wreszcie wiem, że jestem osłem:) Cudowne. Teraz proszę o receptę, jak pozbyć się tego oślego uporu. Tylko prosze krok po kroku :) Chcę autentycznie przesunąć się choć o milimetr i nie być upatym osiołkiem wobec zachęt Pana.A może,jak w przypadku prawdziwego osiołka, potrzebna jest wyjatkowa zachęta, albo popchnięcie Pana.

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama