Refleksja na dziś

Poniedziałek 29 kwietnia 2024

Czytania » Światłość

Bóg jest światłością, a nie ma w Nim żadnej ciemności. Jeżeli mówimy, że mamy z Nim współuczestnictwo, a chodzimy w ciemności, kłamiemy i nie postępujemy zgodnie z prawdą 1J 1

Bóg jest światłością i nie ma w Nim żadnej ciemności, przekonuje nas dziś św. Jan. To znaczy, że Bóg jest doskonałym źródłem czystości, sprawiedliwości i prawdy. Dlatego, gdy trwamy w relacji z Nim, a jednocześnie tkwimy w grzechu, to nie kierujemy się prawdą. Uznając jednak swoją grzeszność i zauważając ten brak konsekwencji w życiu wiary, Bóg, przebaczy nam i oczyści nas z wszelkiej nieprawości.

Bojąc się jednak osądu lub potępienia, unikamy konfrontacji z naszymi słabościami. A prawdziwa wolność i uzdrowienie przychodzą poprzez uczciwe uznanie grzechów i oddanie ich Jezusowi, który jest sprawiedliwym i miłującym Pośrednikiem. On oddał swoje życie, abyśmy mogli pojednać się z Ojcem i otrzymać życie wieczne. Dlatego też, jako ludzie wierzący, nie możemy trwać w grzechu, ale powinniśmy dążyć do świętości, żyjąc zgodnie z nauką Jezusa. Nasze nawrócenie i oddanie grzechów Bogu powinno prowadzić do zmiany naszego sposobu życia i dążenia do coraz większej miłości.

 

Kalaruch W Tobie jest Światło

 

Aleksandra Kozak

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg