Refleksja na dziś

Piątek 15 lutego 2013

Czytania » Post, który wybieram?

Bożej miłości do nas nie da się zmierzyć ani ogarnąć. Przyzwyczajeni, że nie ma nic za darmo, że za wszystko trzeba płacić – nie rozumiemy tej logiki. Jak można zupełnie nas obmyć z naszej winy? Jak duch skruszony może wystarczyć?

Bóg nas zawstydza. Post, post, post. Więc pchamy Mu przed oczy własne starania, szczycimy się z umartwień, a On o tym mówi, że rozerwie nasze kajdany, wyprowadzi na wolność, nakarmi i przyodzieje. My – że doskoczymy. On – że nas podniesie.

 

Rachunek sumienia

Czy Wielki Post przeżywam po Bożemu?

Śladami świętych

Abba Antoni „powiedział też, że są ludzie, którzy wyniszczyli ascezą swoje ciało, ale ponieważ zabrakło im roztropności, oddalili się od Boga”.

 

Czytania mszalne rozważa Katarzyna Solecka


 

Piątek po Popielcu 2013

Przeczytaj komentarze | 2 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

0 kratka 15.02.2013 12:43
"rozerwać kajdany zła, rozwiązać więzy niewoli"
Jakie zło jest we mnie, o którym nie wiem?...
Jezu, ustrzeż mnie przed powierzchownością patrzenia na siebie. Chroń przed płytkim postrzeganiem potrzeb drugiego człowieka.
2 celina 15.02.2013 08:38
,,...Dzielić swój chleb z głodnym, wprowadzić w dom biednych tułaczy, nagiego, którego ujrzysz, przyodziać i nie odwrócić się od współziomków? "

Niedawno spotkałam bezdomnego, prosił o pieniądze. Spytałam go czy nie wyda na alkohol- powiedział że nie pije. I faktycznie nie czuć było od niego alkoholu. Dałam mu parę złotych i chwilkę z nim porozmawiałam- ale czuję i wiem że zdobiłam za mało...

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama