Refleksja na dziś

Sobota 16 lutego 2013

Czytania » Grzech? To się leczy!

Gdyby zebrać dobre słowa na ciężkie czasy, zapewne znalazłyby się tam i te: „Pan cię zawsze prowadzić będzie, nasyci duszę twoją na pustkowiach. Odmłodzi twoje kości tak, że będziesz jak zroszony ogród i jak źródło wody, co się nie wyczerpie”. Tego pragniemy: wytchnienia, pomyślności, pełni życia.

Język liturgii to często język obietnic. I możemy wierzyć w nie – upodleni, upokorzeni, przytłoczeni spotykamy Boga zakochanego w nas bez pamięci. „Udany” post nie jest niekiedy sprawą wytrwałości w wypełnianiu zobowiązań, ale tego właśnie: odwagi przekroczenia pewnej granicy. Krokiem w przestrzeń, w której stajemy odsłonięci przed Bogiem znającym nas na wylot.

 

Rachunek sumienia

Czy umiemy oddać swój grzech, powierzyć się Bogu?

Śladami świętych

Powiedział abba Eliasz diakon: „Co może zdziałać grzech tam, gdzie jest pokuta? I na co się przyda miłość tam, gdzie jest pycha?”

 

Czytania mszalne rozważa Katarzyna Solecka


 

Sobota po Popielcu 2013

Przeczytaj komentarze | 2 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

1 pyłek kwiatowy 16.02.2013 12:06
...kocha między innymi z litości, bo jest samym Miłosierdziem, a my nędznymi grzesznikami - a litość i miłosierdzie we współczesnym świecie wyścigu szczurów i pełnym pychy jest "źle" postrzegana...
Ale kocha nas też ze względu na naszą odpowiedź: czy to nie wspaniałe, że Pan Jezus pragnie być kochany przez Ciebie i mnie?!!!!!
0 joanna 16.02.2013 00:00
Panie Jezu, kochasz wszystkich ludzi.. W wielu jesteś zakochany bez pamięci.. Okazujesz Swą Miłość grzesznikom siadając z nimi do stołu..
Czemu mam przeświadczenie, że mnie kochasz z litości..?

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama