Refleksja na dziś

Wtorek 26 lutego 2013

Czytania » Pokusa

Maska chroniąca wizerunek nie jest jedyną pokusą. Szukać wokół wodzów sodomskich, faryzeuszy i obłudników, drwiąc wytykać palcami zasiadających na pierwszych krzesłach. By odwrócić uwagę od siebie. By usprawiedliwić grzech zakorzeniony głęboko w sercu. By zasiąść na miejscu jedynego sprawiedliwego. By nie służyć.

Pokusa bycia mistrzem. Od nawracania innych. Od zwracania uwagi. Od wiązania ciężarów. Toczącego spór z braćmi. Nigdy z Bogiem. Walczącego z bliźnim. Nigdy z sobą. Mistrzem od szkarłatnej szaty.

Na mistrza, przy sadzawce Miłosierdzia, czeka Mistrz. To jedyne miejsce, gdzie szkarłat staje się bielą. Gdzie zaprawiony w grzechu zaczyna zaprawiać się w miłości.

Rachunek sumienia

  1. Osąd, ale kogo?
  2. Miłosierdzie – dla kogo?
  3. Służyć – ale Komu?

Śladami świętych

„Życie bez radości obcowania z Bogiem to nie byłoby życie, ale nieustanne umieranie” (św. Franciszek Ksawery).

Czytania mszalne rozważa ks. Włodzimierz Lewandowski


 

Wtorek 2. tygodnia Wielkiego Postu 2013

Przeczytaj komentarze | 1 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

0 Ciekielski2 26.02.2013 16:30
Jezus dziś mówi Ewangelii zeby nie nazwywano nauczycelami mistrzami Ojczami bo to wszystko prowadzic do wywyższania się to wszystko pokazuj nam farezyusz i czeni Pismie byli ślepi na Jezusowa nauke Jezus prowadzi moje życe nie do śmieci a do życa więcznego Jezus takrze chcał i farezusuw do prowadzic do tego życa ale byli głusi na nuke Bożą Szatan daj im no oczy opaski zeby zagubli swoje życe z Bogiem zagubli sercu prawde która roswietla nasze życe Jezus poazuje nam jak zyc ze nie sława rozrywka da ci prawdziwe życe bo to szatan mówi o będzis sławny ludzie będą czenic będzies za to pieniądze zdobywał a rozrywa tak samo satan mowi baw się uzywaj świata Jezus chce cię doprowadzc szczęścia więczne. Dla tego jest Wielki Post zeby upożątkowac swojw wneetrze serca zeby nie było wywywszania ale zby przez ciałe byłem unizony słuchący Bozego Słowa to slowo pokaze gdzie jest twój błąt w twoim sercu

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama