Refleksja na dziś

Środa 13 lutego 2013

Czytania » Wskazówki na kryzys

W sumie środa popielcowa to jeden z najradośniejszych dni w roku. I rzeczywiście powinniśmy biblijnym zwyczajem wdziać najlepszą szatę, namaścić włosy – pokazać wszystkim radosną twarz. Bo Bóg ogłasza nam dziś na wiele sposobów: przez swoje słowo, przez liturgię, przez tradycję Kościoła, iż jest „łaskawy, miłosierny, nieskory do gniewu i wielki w łaskawości, a lituje się na widok niedoli”.

Słowo Boże na dziś, dla nas – dla ludzi w kryzysie, upadających, zagubionych. Kapłani, którzy mają wstawiać się za nami, we łzach. Wskazówki szczegółowe – jak najlepiej się modlić, jak pościć, jak dawać jałmużnę. Żeby nam Ojciec oddał, żeby łaska nie była na próżno, a się pomnażała. Słowo, które wskazuje nam drogę. Nawrócenie to wspaniała rzecz!

 

Rachunek sumienia

Odkrycie, że jestem grzesznikiem – odczytuję jako powód do rozpaczy czy jako szansę na powierzenie się Bogu?

Śladami świętych

Abba Ammonas poszedł kiedyś odwiedzić abba Antoniego i w drodze zabłądził. Usiadł więc i trochę się przespał, a kiedy wstał ze snu, modlił się mówiąc: „Proszę Cię, Panie, Boże mój, nie daj na zgubę Twojego stworzenia” i ukazała się jakby ręka ludzka wyciągnięta z nieba, i wskazywała mu drogę, aż dopóki nie doszedł i nie stanął pod jaskinią abba Antoniego.

 

Czytania mszalne rozważa Katarzyna Solecka


 

Środa Popielcowa 2013

Przeczytaj komentarze | 1 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

0 codzienność 14.02.2013 17:03
Długo w noc z wtorku na Środę Popielcową gnało mnie do szperania w materiałach na temat postu - dla wszystkich - i dla każdego. Rozpoznałam tam i siebie.. Dziękuję za rękę ukazującą, którędy iść, by moja codzienność w Wielkim Poście stawała się coraz lepsza..

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama