Refleksja na dziś

Poniedziałek 25 lutego 2013

Czytania » Wstyd

Przecież muszę troszczyć się o swój wizerunek. Skoro jestem autorytetem, postrzegany dobrym człowiekiem… Skoro mam coś do powiedzenia i słuchają… Skoro od tego wizerunku zależy los instytucji przeze mnie reprezentowanej… Więc nie mogę wszystkiego ujawnić. Zresztą mam prawo do prywatności. Do ochrony moich przegranych, do porażek znanych tylko sobie, do bycia słabym przynajmniej w ukryciu.

Także przed Bogiem? Przed Ojcem, który widzi w ukryciu?

Daj mi, Boże, odwagę Daniela. Bym przynajmniej przed Tobą nie bał się wypowiedzieć te najtrudniejsze słowa. „Zgrzeszyliśmy, zbłądziliśmy, popełniliśmy nieprawość i zbuntowaliśmy się, odstąpiliśmy od Twoich przykazań. Nie byliśmy posłuszni Twoim sługom, prorokom…” Bym wypowiedziawszy je doświadczył Twojego miłosierdzia. I zaznał pokoju.

Rachunek sumienia

  1. Z poszukiwania dobra;
  2. Z pochopnych sądów;
  3. Ze skruchy.

Śladami świętych

„Oby okazał mi On swoje miłosierdzie i pozwolił za sprawą waszych wiernych modlitw dojrzeć moje niezliczone grzechy i żałować za nie; niech mi da siłę do wytrwania na mojej drodze wśród pogan. Jestem tak bardzo wdzięczny Jemu i wam również, najdrożsi bracia” (św. Franciszek Ksawery).

 

Czytania mszalne rozważa ks. Włodzimierz Lewandowski


 

Poniedziałek 2. tygodnia Wielkiego Postu 2013

Przeczytaj komentarze | 1 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

0 Ciekielski2 25.02.2013 13:32
Jezus dzis wzwa nasz miłości miłosiern jak ona jest zeby nie sądzic nie potepiac zeby darowac odpuszczac dawac teraz terzeba piersze się nauczyc tak życ zeby piersze zobaczy swoją wine grzechy które nasz kłamią. Miłość Boża nasz nie okłamóje on chce zeby uwolinic człoweka od tych grzechów zeby byli my wolni. Szatan mówi nam np zeby dawli sąd innym zeby potepiali innych zeby nie odpuczali im zeby oni pierszy odpuscie ze to ich wina tak szatan na mówi chce okłam a szegulnie Wielkim Posce czasu powrot do Boga chce nam przyszkodzic uczenie się miłości milosiernejktóra świat uczy stawiac się prawdzie ktra na wezwuli od sztana ojcza kłamstwa

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama