Refleksja na dziś

Czwartek 24 maja 2012

Czytania » Prosto do celu

Czasami zastanawiamy się, jak-kiedy-co innym mówić o Bogu, co zrobić, aby Go poznali, postępowali Jego drogami... Czasami cierpimy, bardzo cierpimy z powodu niewiary kogoś nam bliskiego. Szukamy nowenn, wybitnych duchownych, wspaniałych lektur. Dzisiejsze czytania podsuwają odpowiedź. Celem jest, aby „świat poznał, żeś (...) Ty [Boże] ich umiłował tak, jak Mnie umiłowałeś”, aby ludzie wokół nas doświadczyli miłości Boga. Na czym polega sposób? „Musicie stanowić jedno”, mówi do nas Jezus, i dodaje, zwracając się do Ojca: „Ja w nich, a Ty we mnie”.

Taka jest odpowiedź na tę równię pochyłą, po której zdaje się zmierzać ludzkość. Taka jest odpowiedź na te wszystkie nieszczęścia, które człowiek sam ściąga sobie na głowę. Taka jest odpowiedź na nasz lęk o przyszłość – Jezus w nas, a Bóg w Jezusie.

Pozwolić, aby On był w nas. Zrobić wszystko, naprawdę wszystko, niczym się nie zrażać, aby nasza relacja z Nim była jak najmocniejsza.

 

Czytania mszalne rozważa Katarzyna Solecka


 

Czwartek 7. tygodnia wielkanocnego

Przeczytaj komentarze | 1 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

0 uczennica6 24.05.2012 14:38

Dlaczego Jezus nawołuje do jedności? Dlaczego mówi o swoim Ojcu, że Ojciec jest w Nim a on w Ojcu? Dlaczego Jezus mówi, że On jest w człowieku tak jak Bóg jest w Nim? Są to pytania natury duchowej. Żeby na nie odpowiedzieć należy poznać Jezusa. Nie rozumem ale duchem, czyli naszym sercem duchowym. Jeśli przyjmujemy Komunię świętą, przestrzegamy Przykazań Bożych, oddajemy cześć Bogu, to nie mamy problemu z tzw. odnalezieniem Boga. My szukamy Go tam, gdzie On chce do nas mówić. Wiele osób mówi, że Bóg jest wszędzie i nie musi chodzić do kościoła, by poznać Boga. Tak, Bóg jest wszędzie, ale nie wszędzie chce z nami nawiązać więź. Kościół jest dla Boga Sercem Jezusa i dlatego tam poznajemy Boga. Jaki to ma związek z jednością? Bóg wyznacza nam drogę zbawienia, a ta droga zawsze prowadzi przez Serce Jezusa. Innej drogi nie ma. Jeśli Bóg jest w Jezusie, a Jezus jest w nas, to my musimy stanowić jedność, bo nie ma innego rozwiązania w świecie duchowym.

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama