Refleksja na dziś

Piątek 25 maja 2012

Czytania » Jego ścieżkami

Jedna z najlepszych rzeczy w wierze – jutro dostaniemy jeszcze więcej. Bo to nie jest do końca tak – że pierwotny zapał gdzieś z okolic pierwszej komunii czy ideały bierzmowanego ulatują z czasem, że ta świeżość – przejrzystość – gorliwość już nie wrócą. Bo mówi do nas Jezus: „Duch Święty wszystkiego was nauczy, przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem”.

Czekamy. Czekamy, bo przecież Jezus dał nam się poznać, mówił do nas. Więc teraz czekamy – aż Duch Święty przypomni, co zostało nam objawione. Aż nas nauczy, jak chodzić Bożymi drogami: tam, gdzie chcemy, i tam, gdzie poprowadzą nas inni.

Jedna z najlepszych rzeczy w wierze – jutro dostaniemy jeszcze więcej. Tak jak Paweł i jak Piotr. Więcej odpowiedzialności być może – ale i więcej łaski, więcej przebaczenia, więcej możliwości, by służyć.

 

Czytania mszalne rozważa Katarzyna Solecka


 

Piątek 7. tygodnia wielkanocnego

Przeczytaj komentarze | 1 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

0 uczennica6 25.05.2012 15:08

"Duch Święty wszystkiego was nauczy, przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem". Słowa Jezusa są dla nas lekcją, na której musimy bardzo uważać, by to co Jezus ma nam do powiedzenia, to co nam zostało powiedziane - mogło być zachowane po wieczność. Jezus odchodząc od życia ziemskiego przekazuje ogromną wiedzę na temat Ducha Świętego. Te kilka słów stanowi podstawę naszej wiary w Istotę Bożą określaną Duchem Świętym. Duch Święty przejmuje od Jezusa wiedzę jaką Jezus przekazał ludziom. Co to oznacza? To jest kontynuacja nauczania, kontynuacja wybaczania, kontynuacja wiary w Boga. To co Jezus przekazał w swoim życiu ziemskim, to Duch Święty nadal kontynuuje, żyjąc w sumieniach ludzkich. Tak naprawdę Jezus a Duch Święty to mimo, że są to różne Osoby Boskie, to jedno Ciało Duchowe. Dlatego, to co przekazał Jezus w swoich naukach, Duch Święty umacnia tę wiedzę w człowieku - po ukrzyżowaniu Jezusa. 

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama