Refleksja na dziś

Poniedziałek 4 czerwca 2012

Czytania » Ukochany

Na grzech, nieprawość, wszelkie zło, Bóg ma tylko jedną odpowiedź. Ukochany. „Miał jeszcze jednego, ukochanego syna. Posłał go jako ostatniego do nich…” Gdy zaczyna brakować środków i argumentów, pozostaje ten jeden – ostateczny. Miłość pozornie wiecznie przegrywająca.

Choćbyśmy tysiąc razy zabili miłość dziedzictwo nigdy nie będzie nasze. Bo dziedzicami nie stajemy się biorąc w posiadanie pole. Dziedzicami czyni nas miłość. Dziedzic bierze w posiadanie miłość.

Posiadać miłość? Odziedziczyć miłość? Tak, Ukochany oddaje się w posiadanie. Miłość oddaje się w posiadanie. Ale o tym nie wiedzą zapatrzeni w pola…

 

Czytania mszalne rozważa ks. Włodzimierz Lewandowski


 

Poniedziałek 9. tygodnia zwykłego

Przeczytaj komentarze | 2 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

0 kratka 04.06.2012 15:45
Tak. "Miłość pozornie wiecznie przegrywająca", ale tylko p o z o r n i e... Bo jeśli w sercu miłość, trud życia nie pójdzie na marne!
Dziękuję za teksty Księdza :-)
0 Estera 04.06.2012 14:20

"........przez poznanie Tego, który powołał nas swoją chwałą i doskonałością. Przez nie zostały nam udzielone drogocenne i największe obietnice, abyście się przez nie stali uczestnikami Boskiej natury, gdy już wyrwaliście się z zepsucia wywołanego żądzą na świecie."

2 P 1,1-7

 "Odziedziczyć miłość" jak zwraca uwagę ks. W.Lewandowski,  to rzeczywiście  niezwykle wymagające dziedzictwo.

Dlatego tak mało chętnych, do dziedziczenia. Wytrwać do końca w Jego miłości,  jest już  przyjęciem i życiem w Boskiej naturze.Niestety świat  niesie ze sobą wiele falsyfikatów .

 

Boże,  udziel nam światła  w rozpoznaniu  Twej Drogi.

 

 

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama