Refleksja na dziś

Niedziela 14 kwietnia 2013

Czytania » Poprowadzeni

Miłość nie jest sielanką. By się o tym przekonać Piotr nie potrzebował wiele czasu. Kilka tygodni, najwyżej miesięcy. Tyle wystarczyło, by poczuć nie tylko smak wspólnie spożywanego śniadania i czar onieśmielającego wyznania. By odkryć, że wyznana miłość ma smak nie tylko pieczonych ryb. Ma także, a może przede wszystkim, smak opasania i prowadzenia tam, gdzie człowiek sam nigdy by nie poszedł.

Bez tej opasującej i prowadzącej w niewiadome miłości nie sposób zrozumieć dlaczego trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi. Bez tej opasującej i prowadzącej w niewiadome miłości nie sposób zrozumieć dlaczego odchodzili sprzed Sanhedrynu ciesząc się i wysławiając Boga.

 

Czytania mszalne rozważa ks. Włodzimierz Lewandowski


 

Niedziela 3. okresu wielkanocnego 2013

Przeczytaj komentarze | 1 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

0 renata155 14.04.2013 12:45
"wszystko Tobie oddać pragnę,i dla Ciebie tylko zyć"..kto tego nie śpiewał?///jak przychodzi co do czego ,czasem pozostaje "Panie bierz co chcesz,ale nie wymagaj"..znam i to pytanie..znam i "zadanie" ;)..i oba były zaskoczeniem..i przy obu włączył się tryb "ucieczki awaryjnej"..nie uciekłam;)..myślę że nie zaryzykowałby gdyby nie był "mnie pewien"..i choć wiem że odpowiedź,jest bardziej dla Jego działania niż moich możliwości..czasem wkradają sie wątpliwości;)..jak podjąć si.e niemożliwego?..zaryzykować..tylko dlatego że taka jest Jego wola..i tylko dla niej--bo ja wolałabym odejść,nie wchodzić,nie próbować..nie koniecznie dlatego że jest to ponad możliwości..ale i dlatego..że już nie chcę..."czy Mnie miłujesz bardziej?"..często to pytanie do mnie powraca..czy bardziej?..nie wiem..wiem że kocham..że chciałabym bardziej--dlatego czasem trzeba powiedzieć MU -TAK..tam ,gdzie najchętniej krzyknęło by się ..NIE..i NIGDY WIĘCEJ..Tego ode mnie NIE WYMAGAJ

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama