Refleksja na dziś

Piątek 24 listopada 2017

Czytania » Jezusowe porządki

Czego można szukać w świątyni? Spokoju, wyciszenia, zatrzymania się, odnalezienia tego, co najważniejsze… Zupełnie inaczej pojmowali swoją obecność tam sprzedający i kupujący ze Świątyni Jerozolimskiej. Po prostu zapomnieli, gdzie są: pewnie przekrzykiwali się nawzajem, obniżali lub podnosili cenę, liczyli pieniądze… Wszystko to w atmosferze gwaru, hałasu i nieporządku. Jezus, dla którego świątynia była miejscem szczególnym, poczuł się w takiej sytuacji odpowiedzialny za porządek w domu swojego Ojca. I słusznie.

Pewnie trudno nam wyobrazić sobie Jezusa, który biczem ze sznurków robi porządek z kupcami, bankierami, za całym handlem. Syn Boży, którego rozpala gorliwość o królestwo Boże uczy nas szacunku do miejsca świętego, jakim jest kościół – serce każdej wspólnoty parafialnej, z którego tryska ożywcze źródło Bożego słowa i Ciała.

Wydaje się, że o rzeczach oczywistych nie dyskutuje się, bo nie warto. A jednak trzeba sobie przypominać o szczególnym miejscu przebywania Boga i go regularnie odwiedzać, pamiętając o tym, że Gospodarzem jest tam sam Bóg.

Stowarzyszenie Bogu - Chwała! Niech Świątynia Twoja

ks. Leszek Smoliński

Przeczytaj komentarze | 1 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

0 Daria 24.11.2017 18:35
Na zdjęciu chorzowska św. Jadwiga. Bardzo lubię ten kościół. Triduum Paschalne w Jadwiżce to niezapomniane przeżycie!

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg